Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyszülied is azt mondják,...

Nagyszülied is azt mondják, hogy kösz?

Figyelt kérdés

2022. aug. 9. 13:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nekem ez fel sem tűnik. Ők fiatalon is használták a kösz szót, miért ne használnák most?
2022. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig úgy bírom, amikor valaki azt hiszi, hogy ha valaki elmúlt 20-25-30 éves, onnantól kezdve konzerválja magát a múltba.


Mondjuk a "kösz" pont nem ilyen. Nagyanyáink fiatal korában is használták.

2022. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kor, hanem egyéniség kérdése. Van, aki használja, van, aki nem. Sok idősebbet ismerek, akik kifejezetten meglepő szlengeket is használnak.

Az én nagymamám speciel mindig csak azt mondta, "köszönöm". Nagyon illedelmes volt, mindig szépen, választékosan fogalmazott. De ez nem kor kérdése, hanem mert ő ilyen volt az élet minden területén és kész.

2022. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
#13 Azért ezzel a megfogalmazással nem értek egyet. A nagymamám is "szépen, választékosan" beszél, és nála illedelmesebb, tisztelettudóbb embert nem ismerek, mégis simán használ olyan szlengeket hozzá közel álló emberekkel, mint a "kösz". Leginkább online, mert sokkal könnyebb leírni, de szóban is, hiszen az ilyen szlengek az ő fiatalkorukban is léteztek. Néhányan azt hiszik, hogy a "kösz" szót kb. 30 éve kezdték el használni. Hát nem. De még ha ez is lenne a helyzet, a szüleim generációja (akik a hatvanas években születtek) rendszeresen használja ezeket, szóval tőlük is tanulhattak ilyeneket bő 40 évvel ezelőtt. Ha meg már egyszer megszokták, akkor nem fognak azért változtatni, mert betöltötték a hetvenet. Nem elképesztően modern az én nagymamám sem, de azért ilyeneken kicsit sem lepődök meg.
2022. aug. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!