Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy öreg papa letegezett én...

Egy öreg papa letegezett én meg visszategeztem, miért sértődött vérig?

Figyelt kérdés
Etikett szerint helyesen jártam el.
2022. jún. 1. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

NEM, nem jártál el helyesen. Ha legalább egy korosztály korkülönbség van, akkor nem illik visszategezni.

(És mielött valaki a csendörpertuval jön, az éppen nem ez, hanem fordítva, amikor egy fiatal valaki tegez le iödsebbet azért, mert hatalama van fölötte, az a csendörpertu - a fiatal csendör letegezi az idös bácsit, aki nem tegezhet vissza, mert akkor összeverik!)

2022. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Tiszteletlen kis gyökér vagy nagy önérzettel.
2022. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az etikett szerint ha letegeznek akkor visszategezni kell. Másrészt az öreg volt a etikátlan mert nem kérdezte meg hogy tegezhet-e engem, az etikett szerint meg kellett volna kérdeznie. Tipikus gyakoris hozzáállás hogy aki betartja az etikettet az a bunkó, aki pedig etikátlan azt kell védeni.
2022. jún. 1. 20:34
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Mintha tudnál valamit az etikettről te kis punci...
2022. jún. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ezt írod:

"Másrészt az öreg volt a etikátlan mert nem kérdezte meg hogy tegezhet-e engem, az etikett szerint meg kellett volna kérdeznie."


Minden bántás és kritika nélkül szólok hozzá a kérdéshez. Nem a Te korosztályod vagyok. Az etikett szerint azt kellene írnom, hogy nem az Ön korosztályába tartozom, hiszen nem kértem felhatalmazást a tegeződés lehetőségére. Mégis, az elektronikus kommunikációban teljes tegeződés folyik, függetlenül attól, hogy tisztában lennénk azzal, hogy ki mennyi idős. Nekem ezzel különösebb bajom nincs, pláne, hogy nem olyan rég volt, amikor egy jogi kérdéseket taglaló oldalon magázódó stílusban tettem fel egy kérdést, és egy "dr.,dr." végzettségű valaki azt írta vissza nekem, hogy azért tegez engem, mert üdv. az internet világában. És hol maradt az etikett?

Más. Bemegyek bármely üzletbe, ahol az unokám korú eladók sürögnek-forognak, és azt mondják nekem: - Hello, szia! Tudok neked segíteni? Ilyenkor mi a helyzet azzal a kifejezéssel, hogy "etikett"?

2022. jún. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

1-es! Rosszul tudod, semmi sem valid abból, amit leírtál.

Egyrészről a csendőr pertu az, ami a neve is: a 20-30-as években erőfitogtatás céljából kezdték alkalmazni a csendőrök az őket magázó civilekkel szemben.

Másrészről a magázódás nem korosztály függő. Aki elmúlt 18 éves, azt bunkóság letegezni, akkor is, ha azonos nembe tartoznak és a másik jóval idősebb. Ilyen szituációban vagy meg kell tartani a magázódást, vagy fel KELL ajánlani a tegeződést. Továbbmegyek, ha egy idősebb nő egy fiatalabbat letegez, az automatikus felajánlása a tegeződésnek. Ugyan a kérdező nem részletezte a szituációt (pl látványosan elmúlt-e 18, vagy kinéz 12-nek), de amit te leírtál, az sehol semmilyen szinten nem helyes.

2022. jún. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

#5 Nekik sem illene, és a neten megengedett, itt nem látom a másikat, ők sem engem. 25 éve netezem, 50 évesen nem izgat. De ha egy 70 éves letegez, én is visszategezem.

Szerintem ez nem azon múlik, hogy az ember hány generációval idősebb. 18-20 fölött már senkit nem illik letegezni, kivéve ha az idősebb mondjuk 80 fölötti, vagy Göncz Árpádnak hívták...

2022. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha egy 20-30 évvel idősebb letegez, akkor visszateghetem, de a tiszteletet megadva: üdvözletem, Károly bátyám. Pl.

Tehát nem kezelheted a korosztályod szerint hátbavágósan haverkodva. Ez az etikett.

2022. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!