Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Általában szoktátok használni...

Általában szoktátok használni szűk baráti társaságban az N-wordot?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mostanában eléggé nagy a hiszti körülötte, de a kérdésem az lenne, hogy ti személy szerint szoktátok használni ezt a szót szűk baráti körökben a nyilvánosságtól elszigetelten?

#néger #nword
2022. máj. 1. 18:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok fekete barátom van, én nem használom, viszont ők igen
2022. máj. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Mármint a négerre gondolsz? Azt nem szűk baráti társaságban is használom, miért ne használnám? Spanyol eredetű szó, azt jelenti hogy fekete, szerintem eléggé elterjedt a hétköznapi beszédben. A fekete afrikaiak nagyrasszát is negridnek hívják.

Ha a n*ggerre gondolsz, akkor azt maximum sértő célzattal szoktam használni és nem is kifejezetten négerekre.

2022. máj. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
66%
A múltkor egy kávéházban kértem egy erős feketét. Erre kihoztak nekem egy kigyúrt négert.
2022. máj. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

"De egy-két év és az is sértő lesz. Akkor majd csak a "színesbőrű" lesz megfelelő, később pedig a "másképpen fehér", vagy ki tudja?"


A szinesboru, angolul colored people amit nem szabad mondani :D Inkabb mond hogy black people, people of color, african american(ha nem afrikaban elokrol van szo)


A felesegem haragszik ha azt mondom hogy nigger, mert csunya szo, a munkahelyen viszont szoktuk mondani csak ugy egymaskozt. :D

Magyarorszagon meg siman mondjak hogy neger, meg a tv-ben is. Igaz hogy nem illik mondani, nem a legszebb szo de nem tiltott szo.

Amerikaban viszont csak a feketek mondhatjak ki. Szerintem akkor minden ki szamara tilos kell hogy legyen mert a feketek azok akik eletben tartjak a szot azzal hogy hasznaljak egymas kozt, a zeneik tele vannak ezzel. Ha ok sem hasznalnak akkor egy atlag ember nem is tudna mi az hogy nigger.

Erdekes hogy ha enekelni akarsz valamit amiben benne van a nigger szo, akkor sem mondhatod ki, hanem helyettesitened kell valamivel. Pl my nigger helyett my homie vagy my buddy. Tehat meg idezni sem lehet mastol.

2022. máj. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!