Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Általában szoktátok használni...

Általában szoktátok használni szűk baráti társaságban az N-wordot?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mostanában eléggé nagy a hiszti körülötte, de a kérdésem az lenne, hogy ti személy szerint szoktátok használni ezt a szót szűk baráti körökben a nyilvánosságtól elszigetelten?

#néger #nword
2022. máj. 1. 18:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mire használod? Fejezd már ki magad előbb értelmesen, és után vágódj földhöz, hogy milyen logikátlan és igazságtalan a világ veled.
2022. máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

6

Ha tényleg k*rva vagy (tehát ez a foglalkozásod), akkor mi kifogásod lenne ellene? Ha meg nem vagy k*rva akkor szimpla rágalmazás és/vagy sértés annak nevezni téged. A feketék esete merőben más, mivel a néger, a fekete és a színesbőrű is ugyanazt jelenti. (Habár ez utóbbi szélesebb jelentéssel is bírhat.)

2022. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
>>11 Nem mondom, hogy igazságtalan a világ velem, és nem áll szándékomban földhöz vágódni sem. Csupán csak azért írtam ki a kérdést, hogy meghallgassam más emberek álláspontját is, illetve szokásait a szóval kapcsolatban. És nekem is volt egy álláspontom, amit leírtam.
2022. máj. 1. 19:20
 14/24 anonim ***** válasza:

12: Nem vagyok k*rva, de a Micsoda nő!-ben is idegesít az állandó krvázás, hívja prostituáltnak, ha nem akarja lekezelni.


Vannak olyan körök, ahol a k*rva, a r*banc és a p*csa is csak a nő szinonimái. :D A néger a nigger magyarosított verziója, szóval nem szimplán feketét jelent, hanem azt is magába foglalja, hogy a fekete ember nem ember, hanem valamilyen degenerált fél-állat.

2022. máj. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul a 'néger' nem számít sértőnek, azt használjuk. A 'nigger' nagyon sértő, azt nem.
2022. máj. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
>>14 én úgy tudtam, hogy a néger szónak nincs negatív jelentése magyarországon, és nem arra gondolnak vele, mint a n1993r-el, hisz pl van az a néger csókos dal is, illetve hiradóban is többször hallottam hogy csak úgy használják
2022. máj. 1. 19:24
 17/24 A kérdező kommentje:
Illetve én több magyarországon élő feketétől is hallottam, hogy a néger az nem sértő nekik, csak a nigger.
2022. máj. 1. 19:26
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

14

Miért is? Attól kevésbé lesz undorító foglalkozás, ha "prostítúciónak" és nem "k*rválkodásnak" nevezzük? Szerintem nem...


És a nigger miből ered? Csak nem a "fekete" szóból? Látod, máris körbeért a történet. :D Amúgy még egy ország is van Niger névvel, azt kimondani akkor gondolom nem rasszizmus. Vagy erre az afrikai államra kizárólag feketék utalhatnak egy diskurzusban? Vicc ez az egész.

2022. máj. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ez szleng szó alapvetően, nem a rasszismus a lényege. Ahogy a jó bige se sértő egy nőnek, ha normális.
2022. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Persze, meg nagyon sok múlik a kontextuson. természetesen tudomásul veszem, hogy a nyilvánosság erre túlérzékeny, meg azt sem akarnám, hogy megverjenek az utcán, ezért nyilvánosan nem használom és nem használom provokációs célból sem, csak olyan körökben, ahol ez elfogadott
2022. máj. 1. 20:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!