Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Általában szoktátok használni...

Általában szoktátok használni szűk baráti társaságban az N-wordot?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mostanában eléggé nagy a hiszti körülötte, de a kérdésem az lenne, hogy ti személy szerint szoktátok használni ezt a szót szűk baráti körökben a nyilvánosságtól elszigetelten?

#néger #nword
2022. máj. 1. 18:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
20%

Nem.

Miből telik megjegyezni azt a semmivel sem bonyolultabb kifejezést, ami nem sértő? Szimpla "ki ha nem én" rongyrázásból ragaszkodnak sokan hozzá, hogy nekik alanyi joguk négerezni, amit a csúnya, fasiszta társadalom nem enged. -.-

2022. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Én minden rosszindulat és negatív asszociáció nélkül használtam, amíg ki nem találták, hogy sértő. Most már életbelépett valami fura öncenzúra, inkább feketét mondok, ha valakinek a bőrszínére kell utalnom. De egy-két év és az is sértő lesz. Akkor majd csak a "színesbőrű" lesz megfelelő, később pedig a "másképpen fehér", vagy ki tudja?
2022. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
>>2 Egyébként én is így voltam vele, teljesen rossz indulat nélkül használom, és nem is a feketékre az esetek döntő többségében XD
2022. máj. 1. 19:05
 4/24 anonim válasza:
100%
igen
2022. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Teljesen inlogikusnak tartom azt, ha valaki azt is sértésnek érzi, amit nem rá mondanak, és csak egy szűk baráti körben használnak teljesen más kontextusban. Azt megérteném, ha az sértő lenne, ha rá mondják.
2022. máj. 1. 19:09
 6/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha rosszindulat és ellenérzés nélkül használod, akkor miért olyan nagy erőfeszítés átállni egy másik szóra, aminek az angolos verzióján nem a korbácsot himbáló ültetvényesek hívták őket? :) Ez nem a társadalmi elvárásról szól, hanem, hogy megadod az alapvető tiszteletet a csoport tagjainak.


Én sem örülnék neki, ha teljesen rossz indulat nélkül valaki úgy hivatkozna rám, hogy "az a k.rva", "az a nő" helyett.

2022. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Olyan szó nincs, hogy inlogikus. Illogikus van.
2022. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
>>6 De nem a feketékre hivatkozok így, teljesen másképp használjuk a szót. Ha a feketékre hivatkozok ugyanúgy feketéket mondok vagy négert.
2022. máj. 1. 19:13
 9/24 A kérdező kommentje:
>>7 Köszi a korrekciót.
2022. máj. 1. 19:13
 10/24 A kérdező kommentje:
>>6 és azon gondolom te sem sértődsz meg, ha valaki pl annyit mond, hogy A k-rva életbe. mert nem is rád hivatkozik meg nem is neked és rád mondja. Ehhez hasonló kontextust kell elképzelni
2022. máj. 1. 19:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!