Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elmennétek kismamaként a...

Elmennétek kismamaként a temetésre?

Figyelt kérdés

35 hetes leszek a temetéskor. Férjem rokonáról van szó, én nem álltam közel hozzá. Csupán illemből érzem azt, hogy ott kéne állnom a férjem mellett, illetve a távoli rokonok most látnának először, mint feleség, illetve kismama. (Nincs tartva a kapcsolat)

Persze felvennem sincs mit, állni sem nagyon bírok, de legjobban mégis attól félek, hogy megviselne a dolog. A sok szomorú ember, a búcsúzás. Mi a helyes döntés ilyenkor?



2022. ápr. 19. 19:10
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Ezt a férjeddel kell megbeszélned, nem idegenekke eldöntetned. A kérdésedből süt, hogy nem szeretnéd, úgyhogy beszéld meg szépen a férjeddel. De a kismamaságnak ehhez semmi köze, én eddig bárhány temetésen voltam, minden volt kismama, gyakran nagyon közeli rokont (szülőt, anyóst) temettek, egyik se roppant bele lelkileg. Ha viszont nem akarsz vadidegen ember temetésére menni, aki a férjedhez sem állt közel, az érthető, de akkor ezt mondd.

Férjem nagybátyja tavaly halt meg, soha nem láttam, nem tartották a kapcsolatot. Ő elment a temetésre, én nem, pedig nem voltam terhes, de fel se merült, hogy ott kéne lennem.

2022. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy mennék. Nem terhesen sem mennék egy vadidegen temetésére.

férjedet sem kell támogatni, hisz nem közeli rokonról és nem szoros kapcsolatról van szó.

2022. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A férjem nagymamájáról van szó, neki azért közelinek számít..
2022. ápr. 19. 21:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a férjeddel, hogy neki ez mennyire fontos:

- neki elmenni,

- és a te támogatásod.

2022. ápr. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem várnám el, hogy a feleségem eljöjjön.
2022. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Jolmegmondom-vagynem válasza:
Nem, legutóbb rendőr ismerős temetésén (covid áldozat volt) voltunk (párom volt iskolatársa és exe) jó Covidosak lettünk mi is.
2022. ápr. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!