Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamaként köteles vissza...

Kismamaként köteles vissza venni a munkahely?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy vissza megyek dolgozni terhesen. Jelenleg itthon vagyok gyeden az első gyerekemmel. Köteles vissza venni úgy, hogy terhes vagyok és előre láthatólag csak pár hónapot fogok dolgozni? Sajnos olyan helyzetbe kerültünk önhibánkon kívül, hogy muszáj lesz, hogy dolgozzak.
2020. jan. 7. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Elvileg.


Bár a nőgyógyász javaslatára van lehetőség, hogy a háziorvos kiírjon tp-re.

Akkor a a gyed mellett kapnád a tp-t is és a "nagy" felügyetét sem kellene megoldanod.

2020. jan. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az egész fizetésemre szükség lenne pár hónapig. Szerencsére ez csak egy átmeneti állapot, viszont szeretnék ugyanoda vissza menni dolgozni a gyerekek után. A munkáltató nem egy kedves ember így egyenesen őszintén szeretném neki elmondani, hogy mi a helyzet, nemcsak táppénzre vetetni magam rögtön,mert utána valószínűleg nem tudnék vissza menni dolgozni,ha a pici is ovis korú lesz. Szeretném elkerülni a konfliktusokat. Kb. 3 hónap munkáról lenne szó, mivel többet nem tudnék dolgozni a baba születése miatt. Tartok tőle, hogy azt mondja, hogy kizárt dolog.
2020. jan. 7. 08:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen is és nem is. A tervezett munkakezdes előtt 30 nappal írásban kell bejelentened, hogy visszamész dolgozni.
2020. jan. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Hát.... 3 hónapra visszamenni.... Nyilván vissza vész, mert köteles, plusz mivel terhes vagy ki se rúghat,de kb 1millio% hogy később nem lesz hová visszamenned. Amúgy miylen munkahely, lehet terhesen dolgozni?
2020. jan. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem mondanám könnyűnek,mert sérült gyerekekkel dolgoztam,ez egy általános iskola. Szaladgálni kell fegyelmezni, elég stresszes is,de az előző terhességemkor is 28. hétig dolgoztam. 2 munkatársam is most szült ők végig dolgoztak. Szóval nem lehetetlen csak nagyon megterhelő.
2020. jan. 7. 08:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Ha én lennék a főnököd, magánemberként megkérnélek hogy gondold ezt át. Sérült gyerekek, nyilván idő nekik kötődni valakihez. 3 hónapra nem szabad iylen munkába bele ugrani. Egyértelmű az is, higy valakit fel vettek a helyedre, most ot el kell küldeni, ha te vissza akarsz menni. Amúgy is csak 2 hónap lenne az a 3, hiszen ahogy már írtam, minimum 30 nappal korábban irásban be kell jelentened.

Oldjátok meg máshogy. Olyan nagy különbség nem lehet a gyeded és a fizetésed között. Hozzátok jobban össze a derékszíjat.

De hivatalosan köteles lesz amúgy vissza venni. Emberileg nem tartom helyesnek.

2020. jan. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És az mondjuk helyes,ha valaki vissza megy dolgozni úgy, hogy terhes, aztán másnap elmegy táppénzre és nem dolgozott egy napot sem? Én ezt nem látom helyesnek, nem azt,ha valaki dolgozni szeretne.
2020. jan. 7. 09:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kerdezo, az sem helyes. De a törvény lehetőséget ad rá. Ahogy írtam, köteles lesz téged vissza venni. De most nézd egy kicsit a másik oldalt: tegyük fel, a te serult gyereked jár ebbe az iskolába. Szeptember óta megszokta Jutka nénit, elfogadta, talán még szereti is. Te is jó kapcsolatot alakítottal ki vele. Erre jön Zsuzsa néni, aki úgy dönt, 3 hónapig dolgozik így a terhessége középen, mert kell a pénz és emiatt Jutka nénit elküldik. A gyereked hiányolja Jutka nénit, Zsuzsa néni nem jön be neki, de neked se. Nagy nehezen megszokjátok mindketten, erre Zsuzsa néni 3 hónap után lelep, mondván anyagilag rendben van már, otthon marad a szülésig, meg még 3 évig. Ha makotok van, Jutka nénit vissza veszik, ha nincs, akkor jon Sari neni, akit megint meg kell szokni.
2020. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha valaki terhes, csak papiron megy vissza dolgozni, utana megy tappenzre. Tehat fizikalisan nem fog dolgozni, nem kuldenek el miatta senkit. Csinald te is ezt menj egy tappenzre, igy meg van eselyed, h visszavesznek gyed utan.
2020. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva igazából jelenleg nem érdekel, hogy ki,mit szokott meg,mert ide-oda dobálják az embereket a gyerekek között és állandó változás van. Pl. elmennek szülni, nyugdíjba,vagy felmondanak,mert nem bírják,átteszik másik épületbe a kollégákat. Még az osztályfőnök sem egy biztos pont a gyerekek életében és ezt ők is jól tudják és hamar felfogják sérült létükre is. Sajnos ez ilyen, ezzel én nem tudok mit csinálni. 1 év alatt 3 helyen voltam egymás után én is, ráadásul volt,hogy teljesen más munkarendbe. A kolléganőmet meg nem rúgnák ki,mert emberhiány van és nem sokan végeznek szívesen ilyen munkát, szóval ezen nem aggódom. Ráadásul, amikor elkezdett dolgozni, akkor még 2 hónapig dolgoztunk együtt,mert szükség volt a munkájára.
2020. jan. 7. 16:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!