Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ajtót kinyitni-becsukni...

Ajtót kinyitni-becsukni melyik kezetekkel szoktátok?

Figyelt kérdés

Ha a kilincs az ajtó bal oldalán van, akkor:

1. jobb kézzel nyitni és jobb kézzel csukni (az ajtó ilyenkor mögöttünk lesz)

2. jobb kézzel nyitni, megfordulni, és jobb kézzel csukni (az ajtó ilyenkor előttönk lesz)

3. jobb kézzel nyitni, megfordulni, és bal kézzel csukni (az ajtó ilyenkor előttönk lesz)

4. bal kézzel nyitni, megfordulni, és bal kézzel csukni (az ajtó ilyenkor előttönk lesz)

5. bal kézzel nyitni és jobb kézzel csukni (az ajtó ilyenkor mögöttünk lesz)

6. bal kézzel nyitni, megfordulni, és jobb kézzel csukni (az ajtó ilyenkor előttönk lesz)


Tudom, attól is függ, hogy valaki jobbkezes-e vagy balkezes, illetve más a helyzet, ha be is akarjuk zárni az ajtót kulccsal, mindenesetre érdekelne, hogy ti hogy szoktátok.


Én leginkább az 1-t szoktam, kulcsra záráskor a 3., illetve ha a kulcs már eleve a jobb kezemben van, akkor a 4. (jobbkezes vagyok)


2022. márc. 20. 16:16
 1/1 Metionin ***** válasza:
A kilincset ballal nyitom-zárom, a kulcsot jobbal fordítom.
2022. márc. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!