Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem rég költöztünk új panelba....

Nem rég költöztünk új panelba. Csak érdekel hogy az emberek máshol is kiteszik a szemetet az ajtó mellé amit egy jó darabig ott tárolnak?

Figyelt kérdés
Nem különösebben zavar csak ha nálunk megtelik a kuka akkor fogok és leviszem😅

2022. márc. 5. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Kulon azzal lusta leszaladni, de bent hagyni sem akarja, mert akkor elfeledkezik rola (kulonben is ajton kivul tobb a hely).

Legkozelebb ha valami dolga akad (pl boltba, postara menes), akkor felmarkolja, es leviszi a szemetet is.

2022. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Régebbi építésű társasházban lakom, nem panelban, de néha itt is látom egy-egy családnál. Én nem helyeslem. Főleg, hogy a legtöbb panelházban van szemétledobó. De ha nincs is, akkor sem szeretem, ha nekem mások büdösödő szemetét kell szagolnom a folyosón.
2022. márc. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég proli dolog
2022. márc. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy nem sz.arik a saját ajtaja elé. Bunkó dolog, ne csodálkozzon az ilyen, ha valaki szétrúgja a szemetét ott a helyszínen. Ha nem akarja levinni, akkor bent hagyja összekötve.
2022. márc. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
70%

A mi szintünkön ketten lakunk: mi és egy bácsi. Azt hinné az ember, hogy kedves meg cuki öreg bácsi...Szemét az ajtó előtt. Volt, hogy nem csak a petpalackokat meg minden szarját rakta ki, hanem a rendes háztartási szemete is az ajtó előtt áll. Minden hétvégén bő olajban sütött. Januárban nem nyitja ki az ablakot, hanem a bejárati ajtót, hogy az egész házban áll a szag meg az olajgőz. Átkopogtunk, a bácsi lecseszett, hogy ő márpedig nem fog megfázni. Az utolsó csepp az volt, hogy beszólt a páromnak, hogy este hallotta sokáig telefonál, miért nem d@gtam meg inkább.


:D


Azóta hálisten idejött a lánya és kordában tartja a bácsit. Nem rá haragszunk, de tényleg az egész ház életét keserítette.

2022. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A csótányoknak ki fogja elmagyarázni, hogy ne menjenek bele?
2022. márc. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Anyám is gyakran összekészíti, ha nagyon tele van, és már kiteszi (nem panelban, hanem a gangra), de levinni csak fél óra múlva fogja, mikor amúgy is megy a dolgára... És nagyon sok helyen ugyanezt látom. 30 éve még maga a házmester vitte le az ajtókból a szemetet...

Meg eleve nem szívlelték a felesleges lifthasználatot minden vacak ürügyén. Arra szóltak rá, aki túl sokat használja. Ami a csótányokat (sose láttam, inkább a varjakat!) illeti: az jobb, ha lent rohad egymás hegyén hátán a kapualjban / udvaron? Ugyanúgy nincs meg a kultúrája a dolognak. Nincs ám mindenhol külön szeméttároló helyiség, mint a tegnap épült házakban.

2022. márc. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Proli dolog, szoktam szólni ezért a szomszédnak, ő meg csak morog miatta
2022. márc. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!