Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van nagyra magával a...

Miért van nagyra magával a legtöbb iPhone-t használó ember?

Figyelt kérdés
Jómagam is iPhone-t használok, de én azért választottam, mert kisebb és könnyebb a kezelése, mint az androidnak. Viszont nagyon sokszor megkapom, hogy milyen menő vagyok, meg én egy elitebb körhöz tartozom ezáltal. Ezen mindig nagyon meglepődtem, mert sosem éreztem magam se különbnek, se rosszabbnak magam attól, hogy milyen készüléket használok. Ezek csak kacatok számomra.
2022. febr. 7. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:

En is iPhone-t hasznalok, de most pl egy 8-ast, nem erdekel, melyik a legujabb epp, de ezen felul van Apple Watch-om, azzal szoktam pl fizetni, errol is olvastam valahol, hogy ez nagyzolas, holott szimplan ez a legegyszerubb mod, ha mar rajtam van, nem kell kikotorni a taskambol a kartyamat, fizethetnek a telefonnal is, de azt sem szorongatom altalaban a kezemben. Nemreg vettem egy iPadet, mert akartam itthonra egy tabletet a nagyobb kijelzo miatt, amin tudok olvasni (rengeteg konyv van ami nem elerheto magyarul, berendelni sok ido es ketszer annyiba is kerulnek itthon az idegen nyelvu konyvek - nezegettem az e-book olvasokat, de ami nagyobb, az kb tablet aron van, az iPadbol is egy regebbi modellt valasztottam, igy kb ugyanott vagyok, csak tobb mindenre jo), rajzolni (egy Wacom tablat hasznaltam eddig, de a tablet egyszerubbnek tunik), naplozni megy egyebek.

Fulhallgatobol nem vettem AirPods-ot, mert ott nem latom, miert kellene 70 ezret fizetnem erte, es pl az a tablethez sem gondoltam, hogy 50 ezerert kellene tollat vennem :D

De van pl kollegam, aki ugy villog a legujabb iPhone-nal, mintha ezt csak o engedhetne meg maganak, folyamatosan draga cuccokban latom, multkor azzal villogott, hogy vettek egy 65-os TV-t (nekunk is az van, csak en nem kurtolom vilagga :D) amugy egy fiatal csaj, ugyanannyit keres mint en (csak en pl nem koltok alberletre, mar van sajat ingatlanom, hitelmentes, igy kicsit szabadabban koltekezem), es legutobb kiderult, hogy szemelyi kolcsonbol vette a telefont… Szerintem sokan vannak biztos, akik kompenzalni akarnak valamit a cuccaikkal. De ez kb az a reteg lehet, mint a kolleganom, akik amugy nehezen engedhetik meg maguknak, vagy nem olyan hatterbol jottek, ahol ez termeszetes, aztan azt hiszik, ha mutogatjak, hogy marpedig nekik is van, akkor ok jobbak lesznek, mint masok. Kozben meg ezek csak cuccok.

2022. febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagyra. 6s-et vettem a maga idejében akcióban, bevált. A munkahelyen a legtöbb kollégának is hasonló van, esetleg némelyik kitart az 5-öse mellett, vagy már beújított, de egyik sincs nagyra magával.


Tehát az én környezetemben nincs a többség nagyra magával.


Persze vannak mindenhol ilyen kisebbségi komplexusos emberek, akik attól hiszik magukat különlegesnek, ha bizonyos autómárkát vesznek, vagy drágább telefont(lehet ez csúcs samsung is, nem csak iphone), vagy épp alja autót, de abból újat.

2022. febr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

xD "elitebb kör" az anyucit,apucit lehúzó,retekklubbon szocializálódott 16 évesek is ide tartoznak?


Amúgy ár/érték arányban a legrosszabb döntés.

2022. febr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Harminc év feletti ismerőseim nyilatkoznak meg így, hogy egy elitebb körhöz tartozik, akinek iPhone-ja van. De például van egy kollégám, aki minden évben a legújabb modellt veszi meg a gyerekének, hogy "szegény" gyerek menő lehessen.
2022. febr. 7. 11:35
 5/9 anonim ***** válasza:
azert mert statuszszimbolum
2022. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem pubi. Egy státusszimbólum pl. a Vertu. Ezek csak arra jók, hogy prolinép “különlegesnek” érezhesse magát, és ebben is megosztott legyen, és mondhassák egymásnak, “nekem jobb ájfonóm van bübű”, nekem meg “drágább volt a anroidom és különben is több kamera van benne bübű”.
2022. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#5 Ezt az egész státusz szimbólum mizériát nem értem. Számomra annyi előnye van az Apple telefonnak, hogy könnyebb a kezelése, de nem gondolnám, hogy jobb lenne egy Androidos telefonnál.
2022. febr. 7. 13:23
 8/9 anonim ***** válasza:
7 en se ertem. nekem androidom van
2022. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akinek nagyon duzzad a melle ettől, annak mutasd meg ezt:

[link]

2022. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!