Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ezt hogy illene viszonoznom a...

Ezt hogy illene viszonoznom a munkatársamnak?

Figyelt kérdés

Egyik kolléganőmtől kaptam a gyerkőcöm részére nagy menyiségű ruhát, amit az ő gyerkőce kinőtt. Igényes és nagyon jó állapotú ruhák, nagy segítség, mivel egyedül nevelem és nagyon örült a gyerekem neki.

Pénzt nem kér érte, ki akartam fizetni. Egyrészt annyira nagy barátságban nem vagyunk, hogy ez "természetes" legyen, hogy ingyen kapok tőle valamit, másrészt őket sem veti fel a pénz. Úgy érzem, valahogy viszonoznom kellene. Pl venni neki valamit, vagy a gyerkőcének. Ti ezt hogy intéznétek? Pl milyen értékben vennétek valamit, ami illendő?


2021. nov. 30. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele, mert a kéretlen dolgokat csúnyán el lehet rontani.
2021. nov. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de csak annyit reagált, hogy viselje őket a gyerek egészséggel, és az a lényeg, hogy örül. Kétszer is rákérdeztem. Elterelte.
2021. nov. 30. 08:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egyelőre hagyd.

NE ERŐLTESD, hogy mindenképpen kompenzálva legyen!

De tartsd észben, és ha valami segítség kell neki, akkor jusson eszedbe.

2021. nov. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se erőltesd a kompenzálást, lehet hogy ő örült inkább, hogy tovább tudta passzolni a kinőtt ruhákat és egy csomó hely felszabadult a szekrényben.
2021. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Én csinálnék egy ajándékcsomagot, amiben lenne kávé, csoki, vagy valamilyen tusfürdő.
2021. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard viszonoz i. Tudja,h Nektek sz most megerolteto lenne.


Nyugi,ugyis ker majd szivesseget es segithetsz max.


Mi se azert adunk ruhat vkinek,h viszonozza. Ugyis csak a kukaba dobnank.

2021. dec. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!