Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor illik porszívózni,...

Mikor illik porszívózni, mosni, mikrózni, hajszárítózni stb. hangos házimunkát végezni társasházban?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy minden nap reggel 9től este fél8ig teljesen oké, esetenként reggel 3/4 8tól este 8ig is belefér. Vasárnap dél körül (11.30-13.00) is illetlenség.

Ez csak az én véleményem, ebben kérek megerősítést vagy ellenvéleményt, kiigazítást.

Szerintetek?

Nyilván létezik valami társasházi szabályzat, hogy éjjel (kb. 23.00-6.00ig vagy ilyesmi áll benne, nem kerestem ki) nem lehet, de engem most az íratlan szabályok érdekelnek.

Nem szeretném zavarni a szomszédaimat (bérelt lakás, és mindig félek, hogy kiraknak, másrészt nem szeretnék feszültséget).

Másrészt fölöttem valamelyik lakásban rendszeresen este 10-fél12 körül mosnak, szerencsére csak a hálóból lehet hallani, így olyankor tudunk a nappaliban aludni. Ez arra enged következtetni, hogy annyira nem érzékenyek itt a zajra talán, bár nem vagyok biztos benne: mellettünk egy idős házaspár lakik és amúgy viszonylag fancy környék.

De amit nem értek, hogy rengeteg családtagom, ismerősöm panaszkodik a szomszédaira és mindig úgy kezdik:

Képes volt hétvégén füvet nyírni, mikor más pihenne... / Képzeld, este/reggel ezzel zavart... -> Aki dolgozik az mégis mikor csinálná meg a házimunkát? 5ig dolgozik, 6ra ér haza, eszik és akkor tudja csinálni, és hétvégén senki meg se pisszenjen vagy mondjuk csak 10től 11ig, amikor már mindenki felébredt, de még nem gyűlnek a családi ebédre? Mert pl. én a szombat/vasárnap délutánt sem értem, hogy akkor se lehet, mert akkor elvileg mindenki alszik/pihen. Azt megértem, hogy pl. reggel 7kor ne lehessen... Szóval mivel mindenki ezt meséli, ezért megfordult a fejemben, vajon én mennyire okozhatok kellemetlenséget. Nem akarom megvárni, amíg szólnak, az már régen rossz, nem olyan típusok.

Szóval szerintetek mik ezek az íratlan szabályok, mikorra időzítsek, hogy ne legyen baj? (Itthonról dolgozom, így pl. a mosás beindításával tudok trükközni.)



2021. nov. 14. 10:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez tökre függ a környéktől is.


Mi is "viszonylag fancy környéken" lakunk, de a tömbünkben van vagy három szórakozóhely, minden szerda este 11ig vonyít a karaoke, meg van a közeli templom ami vasárnap reggel 9kor és délben olyan hangosan kongat, hogy nem hallani a tévét. Erre jön még rá a tömegközlekedés, és a környéken lakók zaja, pl a husky a szembe szomszédnál. A legtöbb lakó fiatal intellektuális dolgozó felnőtt, eljárnak hétvégén ők is, meg sokan dolgoznak fura műszakokban.

Szóval ja, az én porszívóm a kutyát nem érdekli este 7kor.


Ezt szerintem ki lehet tapasztalni, én pl tudom, hogy itt általában este 12 és reggel 10 között van hétköznap csend(esebb), hétvégén meg vasárnap kora délutántól.


Ha nincs alapzaj, akkor szerintem célozd be a délután 2-5 ig lévő sávot, akkor a legtöbb ember fenn van. Ha nem tetszik, akkor menjen el otthonról.

2021. nov. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
A társasházatoknak kell legyen házirendje. Abban bele van foglalva az ilyen "zajongások" időkorlátai.
2021. nov. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
szerintem ez a szomszédoktól is függ, akkor illik amikor az senkit sem zavar. mi budapesten a belvárosban lakunk, lakatlan lakások vannak mellettünk, illetve egy óvoda. ezért mi azt csinálunk amit csak akarunk és akkor amikor az eszünkbe jut. 1 éve vettünk a józsef attila lakótelepen egy lakást amit munka mellett újítunk fel. így gyakran hétvégén is dolgozunk, a laminált padlót például május elsején raktuk le. mindig beszélünk a hangos munkák előtt a szomszédokkal, de soha nem zavarja őket. még soha nem szóltak, amin nagyon csodálkozunk. máshol meg ha fingasz egy öblösebbet akkor már szól valaki. én azt gondolom, hogy a centrifugázáson és a porszívozáson kivűl bármit bármikor 9-20 óráig bátran. azért nem kell lábujjhegyen lenni otthon.
2021. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hajszárítót én bármikor használok, nem olyan hangos (az enyém legalábbis), meg a mikrót is használom, legfeljebb éjszaka leállítom még azelőtt, hogy csengetne, a zúgása az nem vészes.

Porszívózni szerintem reggel 8-tól este 7-ig illik, én utána már semmiképpen sem szoktam. A mosógép nálam max. este 9-ig megy, de igyekszem úgy időzíteni, hogy 7 körül az is lejárjon.

2021. nov. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Dzsoki ***** válasza:
50%
Mind írott,mind íratlan szabály,hogy hétköznap 8-19,szombaton,8-12,vasárnap,semmikor,másokat zavarható, zajos tevékenység,nem végezhető.Nem értem a mosógépes kérdést.Az nem hallatszik egy másik lakásban.Hajszárítót pedig még éjjel is lehet használni.Annak zaja sem érezhető egy másik lakásban.A mikro,szintén.Alaphangon.Egy váratlan esemény pl dugulás,beázás,tűz azért ezt felülírja.
2021. nov. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"vasárnap,semmikor,másokat zavarható, zajos tevékenység,nem végezhető."

Hát szerintem meg porszívózni pl. simán lehet vasárnap, csak akkor is emberi időben.


"Nem értem a mosógépes kérdést.Az nem hallatszik egy másik lakásban."

De.


Amúgy a vesszők használatát tanulhatnád egy kicsit, #5, borzasztóan zavaró a rengeteg felesleges vessző a válaszodban.

2021. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Dzsoki ***** válasza:
0%
Kedves 6-os!Indítványozom,hogy olvasd el,a lakhelyed,Házirendjét!Valóban,vasárnap is lehet porszívózni,hiszen az nem zavaró,mert nem hallható egy másik lakásban.Mint ahogy a mosógép zaja sem zavaró.Az lehet,hogy az egyik fürdőszobából,áthallatszik a másikba,de csukott ajtó mellett,nem hallatszik sem az egyik,sem a másik,pláne a harmadik szobában ,meg és a hallban sem és a konyhában sem.a WC-ben,talán.Ezek a TÉNYEK.A vesszők használatát tanulhatnád egy kicsit.Majd,ha nagyobb leszel,fogjátok tanulni a suliban,hogy királynőt megölnötök nem kell félnetek.
2021. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Tarsashazban van szmsz es hazirend: abban meg van hatarozva,mikor lehet. Azon belul barmikor.

8.00-22.00 szoktak hetvegen ,de soha nem szol senki,ha ejjel mosunk hajat azarutunk mas egyeb. TEGLAHAZBAN…

2021. dec. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
77%
Kicsit későn olvastam a kérdést... Tudom, hogy téged az íratlan szabályok érdekelnek, de hidd el, hogy az írott szabályok fontosabbak, nem véletlenül íródtak le... Egyes települések rendeletben ("zajrendelet") szabályozzák azt, hogy mikor lehet zajjal járó háztartási gépet üzemeltetni. (Pl. Szegeden hétköznap 7:00-től 20:00-ig, ünnepnapokon 8:00-tól 19:00-ig.) Amellett ott a társasház házirendje is. A kettőt együttesen kell értelmezni és betartani. A zajvédelmi rendelet be nem tartása általában szankcionálható, a házirend be nem tartásáért viszont max. csak egy ejnyebejnye jöhet a lakóktól.
2022. febr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
És aki 9-10re ér haza a munkából? Az mit csináljon? Ne vegyen fel tiszta ruhát?:D
2022. febr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!