Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor illik porszívózni,...

Mikor illik porszívózni, mosni, mikrózni, hajszárítózni stb. hangos házimunkát végezni társasházban?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy minden nap reggel 9től este fél8ig teljesen oké, esetenként reggel 3/4 8tól este 8ig is belefér. Vasárnap dél körül (11.30-13.00) is illetlenség.

Ez csak az én véleményem, ebben kérek megerősítést vagy ellenvéleményt, kiigazítást.

Szerintetek?

Nyilván létezik valami társasházi szabályzat, hogy éjjel (kb. 23.00-6.00ig vagy ilyesmi áll benne, nem kerestem ki) nem lehet, de engem most az íratlan szabályok érdekelnek.

Nem szeretném zavarni a szomszédaimat (bérelt lakás, és mindig félek, hogy kiraknak, másrészt nem szeretnék feszültséget).

Másrészt fölöttem valamelyik lakásban rendszeresen este 10-fél12 körül mosnak, szerencsére csak a hálóból lehet hallani, így olyankor tudunk a nappaliban aludni. Ez arra enged következtetni, hogy annyira nem érzékenyek itt a zajra talán, bár nem vagyok biztos benne: mellettünk egy idős házaspár lakik és amúgy viszonylag fancy környék.

De amit nem értek, hogy rengeteg családtagom, ismerősöm panaszkodik a szomszédaira és mindig úgy kezdik:

Képes volt hétvégén füvet nyírni, mikor más pihenne... / Képzeld, este/reggel ezzel zavart... -> Aki dolgozik az mégis mikor csinálná meg a házimunkát? 5ig dolgozik, 6ra ér haza, eszik és akkor tudja csinálni, és hétvégén senki meg se pisszenjen vagy mondjuk csak 10től 11ig, amikor már mindenki felébredt, de még nem gyűlnek a családi ebédre? Mert pl. én a szombat/vasárnap délutánt sem értem, hogy akkor se lehet, mert akkor elvileg mindenki alszik/pihen. Azt megértem, hogy pl. reggel 7kor ne lehessen... Szóval mivel mindenki ezt meséli, ezért megfordult a fejemben, vajon én mennyire okozhatok kellemetlenséget. Nem akarom megvárni, amíg szólnak, az már régen rossz, nem olyan típusok.

Szóval szerintetek mik ezek az íratlan szabályok, mikorra időzítsek, hogy ne legyen baj? (Itthonról dolgozom, így pl. a mosás beindításával tudok trükközni.)



2021. nov. 14. 10:43
1 2
 11/14 anonim válasza:
49%
#10: Az mosson reggel. Gondolom, nem reggeltől estig dolgozol... Ha igen, akkor lehet venni időzíthető mosógépet, az akkor is elindítható, amikor nem vagy otthon.
2022. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
67%
Tehát ébredjen annyival előbb, hogy megvárja a mosást, hogy ne büdösödjenek a ruhák addig nedvesen még tart a munkaidő? Életszerű.
2022. febr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 NTBS ***** válasza:
Társasházi házirend és szomszéd függvényében.
2022. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk mosógép használata tilos! Kézzel moss az asszony.
2023. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!