Az asszony verve jó?

Figyelt kérdés
Hogyan, miért alakult ki ez a szólás?
2021. nov. 11. 14:43
1 2
 1/15 anonim válasza:
9%

Mert régen tudták, hogy hová vezet, ha a nő feminista, majd femináci akar lenni.


Pl.: Gondolj bele, ha manapság is csak 1-2 nő járna egyetemre, mennyi melóhely maradna a férfiaknak, akik így eltudnának tartani egy családot?

2021. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Mert régen voltak hímsoviniszta idióták, akik azt hitték, a nő az alsóbbrendű, rabszolga, és fegyelmezni kell/lehet.

Az ilyenek többsége mára meghunyászkodott, kihalt, vagy annyira elszigetelődött, hogy élete nincs, csak annyi, amíg feljön a gyk-ra ostobaságokat kommentelni.

2021. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

1


Tehát szerinted a nők csak idomítani való élőlények? Én szerintem inkább a magadfajtákat kéne verni..24F

2021. nov. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
78%

Próbáltam anno kutatni ennek a szólásnak esetleg egy alternatív értelmezését, miszerint a "verve" inkább régiesen a "kielégítve" szóra utalna (tehát ma úgy hangzana, ha igaz ez az elmélet, hogy "pénz számolva, asszony kielégítve jó").


Azon a vonalon indultam el, hogy pl. "veri magának" alatt sem azt értjük, hogy elkezdi teljes erőből ütni-vágni a farkát az illető.

De erre nem találtam bizonyítékot. Marad a hivatalos magyarázat, miszerint sok alkesz, hulladék "férfi" régen még úgy-ahogy nőhöz jutott és intelligenciája nem lévén, ököllel érvelte le a nőt.


Szerencsére ez a viselkedés kiveszőben van, ahogy #2 írta.

2021. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

"Az ilyenek többsége mára meghunyászkodott, kihalt, vagy annyira elszigetelődött, hogy élete nincs, csak annyi, amíg feljön a gyk-ra ostobaságokat kommentelni."


SAJNOS ez szerintem nem igaz. Ma is számos nő van agresszív/bunkó pasival párkapcsolatban. A családon belüli erőszak létező jelenség, és nem hinném, hogy pontos statisztika van róla. Bár ez azokról a nőkről is elmond valamit, akik ilyen emberekkel élnek együtt.

2021. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
4%

3.-ra.


Gondolkodj! ŐSZINTÉN!


Hány olyan nő volt, van, és majd lesz, akit meg akarsz kapni, de nem fogod, mert csóró vagy hozzá, mivel dolgozik, és jobban keres nálad?


Meg majd amikor első ízben dob ki a barátnőd, és a fejedhez vágja, hogy neked nem telik családra. >:)

2021. nov. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

#6 Én nem megkapni akartam nőket, hanem találkoztam nőkkel az életemben és ha volt kölcsönös szimpátia, összejöttünk.


Soha nem hagyott el nő az anyagiak miatt, pedig világéletemben átlagos fizum volt. Menyasszonyom konkrétan úgy jött velem össze, hogy két állás között voltam és a mamahotelben vágtam a centit a következő melóig harmincasként.


Te valami egészen különös szűrőn keresztül látod a világot és benne a nőket.

2021. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
A sör meg hidegen.
2021. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6%

6# Kvázi azt állítja, hogy nem méltó a családalapításra, mert nem tellik neki. Annyit ér, amennyi pénze van.

Ezt úgy hívják, hogy megszégyenítés, az emberi méltóságtól való megfosztás.


3# Erőszakra erőszakkal válaszolni?

Ez a 19 és egy híjján 20 esete..

2021. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

1#


Így van. Ha a férfi nem dolgozik, eltunyul. Ha a nő karriert épít mellette, akkor a tutyimutyi férfira nem fog férfiként tekinteni. Nem fogja a szexet sem kívánni vele. A férfi legyen erős. És dolgozzon.


N

2021. nov. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!