Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért keverik a mosdót a wc-vel?

Miért keverik a mosdót a wc-vel?

Figyelt kérdés
Sokan mosdónak emlegetik a wc-t pedig a kettő nem feltétlenül ugyanaz.
2021. szept. 7. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

De, ugyanazt jelenti. Mint ahogy az angolban is van washroom, lavatory és toilet. Annak is ugyanaz a jelentése.

Mondhatnád még, hogy budi, csak az nem szép, vag reterát, de azt meg csak Somogy megyében értik meg.

2021. szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan azt jelenti, csak a "mosdó" egyfajta udvariasabb megnevezése a wc-nek. Pl. Filmekben, az étteremi jeleneteknél, sem azt hallod, hogy kikell mennem a wc-re, hanem, hogy ki kell mennem a mosdóba. Ezt, Budapesten is hallottam már egy étteremben.

[link]

2021. szept. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem keverik, a mosdó illemhelyet is jelent.
2021. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem ugyanaz. A nyilvános wc-et nem hívjuk mosdónak és a lepukkant kocsma koszos wc-jét sem, de egy etterem, színház, stb kulturáltan felszerelt mellékhelyiségét igen.
2021. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A vidéki házaknál meg ásott mosdó van? XD

De amúgy köszi a válaszokat, én is úgy vélem, ahogy a 4es mondja, bár fenntartom hogy azért egy pózer finomkodás és modorosság van ebben a mosdózásban.

2021. szept. 7. 15:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a vidéki házaknál is vízöblítéses mellékhelyiség van. :p Te a kerti budira gondolsz. Attól, hogy te be akarod magyarázni, még ugyanazt jelenti.
2021. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%
Mert sok helyen a wc a mosdóban van, tehát egy helyiségben a wc kagyló, a kézmosó, stb. A vidéki házaknál pedig, bármily hihetetlen, ugyanúgy van bent wc mint bárhol máshol.
2021. szept. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy étteremben kimegy egy hölgy a mosdóba ahol tükör, mosdokagylok stb. vannak. Nem feltétlenül csak wc-re megy. A tükör előtt megigazithatja a sminkjet, frizurája. Ez a különbség.
2021. szept. 9. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
No meg - mégegyszer megköszönve a válaszokat - arra jutottam, hogy azt a wc-t lenne elvileg jogos mosdónak tekinteni, ahol valóban van mosdó. Ahol csak wc csésze van, még egy falicsap sincs, az véletlenül sem mosdó. Szerintem.
2021. szept. 9. 09:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!