Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pesten miért ilyen bunkók az...

Pesten miért ilyen bunkók az eladók?

Figyelt kérdés
Vidéken lakom, de idén kezdem az egyetemet ezért most felköltöztem Pestre és meglepve láttam, hogy itt milyen bunkók, flegmák az eladók a boltokban meg igazából bárhol. Lent vidéken se azt mondom, hogy mindegyik egy angyal, de legalább néha rámosolyogtak az emberre, ha udvarias volt vagy valami,mindig segítőkészek voltak. Itt Pesten olyan bunkón szólnak a vásárlókhoz, meg igazából tiszta flegmák. Sehol egy kedves szó, még akkor se ha a vásárló teljesen korrekt és udvarias. Ha meg segítséget kérek valamelyiktől, akkor még olyan stílusban és tempóban "segít" az embernek, hogy az már vérlázító. Ez miért lehet?

2021. aug. 24. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak itt is normálisak!

"Kicsit" nagyobb lélekszám mellett nagyobb a valószínűsége, hogy modortalan emberekkel találkozz. Plusz egy kisvároshoz képest nem fog mindenkit ismerni az eladó, hogy nyomás legyen az udvariasság. És pont, mivel több lakosa van vidékhez képest, több atrocitás is ér kb mindenkit (tolvajkodók, bunkó vásárlók, részegek stb), ami miatt feszültebbek lehetnek - és bár nem kéne, de emiatt sokaknál rossz lesz az alaphang.

Ilyenekre tudok gondolni.

2021. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Én nem vettem észre különbséget, amikor 21 évesen felköltöztem vidékről Budapestre és ott éltem 3 évet. Viszonyt látványos volt a különbség a kedvességben, amikor Hollandiába költöztem.
2021. aug. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Nagyváros átka :(
2021. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Örülj, ha még vannak eladók.
2021. aug. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken élek, de rengeteget vagyok Budapesten. Pesten azért találkoztam már a nagyobb merítésből fakadóan jófej, közvetlen eladókkal. Itt vidéken úgy kell nagyítóval keresni az ilyet. Sok a savanyú pofa.
2021. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt üzletlánctól is függ. Van olyan angol tulajdonú lánc, ahol már azon is felháborodnak, ha rájuk nézel. A cég nem a magas bérekről híres.

Tapasztalatom szerint - ha nem vagy ismerős legalább látásból - attól függ, az előző vevő hogyan viselkedett velük.

Persze mindenhol vannak mindig gorombák és mindig barátságosak is.

2021. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

En is pesten laktam 18 evesen, eladokent dolgoztam. Igyekeztem s0ha nem bunko lenni ok nelkul, de volt h nagyon mashol jart az agyam pl valami maganeleti gondom volt,es a vevok jottek sorozatosan, es nem birtam egy gondolatot vegiggondolni mert belezavartak. Ilyenkor akaratlanul is kiulhetett az arcomra hogy nem igazan orulok a jelenletuknek. De azert probaltam visszafogni magam, mivel tudtam h ok nem tehetnek semmirol.

Es volt ra pelda h oreg nenik megdicsertek h "ilyen kedves kiszolgalasban mar reg volt reszuk"😄 szoval nagyjabol sikerult. De az elado is csak ember mint barki mas, nem robot, es nekik folyamatosan "formaban" kell lenni, es van amikor az az utolso dolog amihez kedve van az embernek.

21/L

2021. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

#7 "vevok jottek sorozatosan, es nem birtam egy gondolatot vegiggondolni mert belezavartak"

Sajnos vannak olyan bunkó vevők, akik képesek munkahelyen, munka időben, munkával zavarni az eladót.

2021. aug. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9 igen eleg felhaborito, rajuk is lottem egy AK47el
2021. aug. 28. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

amikor fősuli miatt felköltöztem a XIII-kerbe, engem is sokként ért pár eset, pedig előtte is gyakran jártam Bpre.


az utca túloldalán lévő boltban csak azután kezdtek köszönni,h törzsvásárlóvá váltam. a bolt azóta 2,2-én a googleban a sok negatív vélemény miatt :D


egy másik pékségben megpróbáltam kimosott 1000sel fizetni, erre meggyanúsított azzal, h hamis pénz :D


„es nem birtam egy gondolatot vegiggondolni mert belezavartak. Ilyenkor akaratlanul is kiulhetett az arcomra hogy nem igazan orulok a jelenletuknek. „


ez alapján nem voltál alkalmasnak bolti eladónak, sorry. kb. mint a nemzeti dohányboltokban itt vidéken:


20-25 éves alacsony végzettségű, nem túl okosnak tűnő liba az eladó, aki meg van sértődve, ha egy átlagos vevő (nem az ismerős Jani) bemegy, és ki kell szolgálni.

lehet ám gyárban is dolgozni. kíváncsi vagyok, mit szólnának az ügyfelek (mérnöki terület), ha nekiállnék flegmázni, pofákat vágni, mert rossz napom van.


egyébként lehet megsértődni, de nekem az volt a tapasztalom, h BP-n ARÁNYAIBAN jóval több a bunkó ember, eladó. egy idő után inkább Bpre menet az Auchanban vásároltam be.

abban viszont van igazság, amit az egyik válaszoló írt: nyilván egy nagyváros mindig más. nyüzsgőbb, feszültebb az élet.

itt , a vidéki kisvárosomban alapvetően jó a helyzet, de érezhető a romlás: gyakorlatilag folyamatosan eladókat keresnek, olyan kevés fizetésért csak bunkók vagy olyanok lesznek eladók, akik nem akarnak gyárba menni.

2021. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!