Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A vidékieknél ennyire gyakori...

A vidékieknél ennyire gyakori és természetes az elhízás?

Figyelt kérdés

Én egy kisebb településről származon, tényleg vidéknek nevezném a klasszikus értelemben. Mióta elköltöztem onnan, nem igazán szoktam ott mászkálni. A családot meglátogatom, de nem szoktam kimozdulni ilyenkor csak ott vagyok.

Most viszont megkerestek gyerekkori barátok, hogy egy hosszúhétvégés találkozóra hívjanak. Sokukat 20 éve nem láttam, legtöbbjük sosem költözött el. Megdöbbentett mennyire meghíztak mind. Férfiaknál 110 kg volt a legkevesebb. De volt aki 145 kg volt. Ez csak azért durva nekem mert mind normál vagy vékony fiúk voltunk akik imádtak mozogni. Most meg mindenki csak ült, ivott és evett. És még én voltam a vicc tárgya, hogy elvisz a szél. A feleségek sem voltak ám soványak.

Én is felszedtem némi felesleget az évek alatt de azért nem ennyire. Elgondolkodtam h ez várt volna rám ha én is otthon maradok? Vidéken ez így megy?



2021. aug. 7. 16:36
1 2
 11/18 anonim válasza:
73%
Azért mert van ismerősöd akire nem illik az nem jelenti azt, hogy az összefüggés nem létezik... Ez pont olyan mint amikor a 120 éves "egész életében cigiző" nénivel példálóznak, aki bár szerencsés hogy így alakult az élete, semmivel sem igazolja hogy a dohányzás nem káros.
2021. aug. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vidéken sem "alapvetés", hogy elhízzanak az emberek... apukám kis faluból származik, ott sem mindenki kövér, az idősek közül sem. Max. azt lehet elmondani, hogy többen híznak meg arányaiban, mint városon, és nem tartják annyira cikinek.

Hogy miért?

- nem jutnak el annyira vidékre, főleg kisebb falvakba a trendek, kevesebbet bújják az Instagramot, a divatlapokat, az életmód-oldalakat

- rengeteg olyan ételt-italt isznak, ami tud hizlalni... alkohol, zsíros kaják (disznóvágás... és nem ám leszedjük a szalonnáról a zsírt, mert az egészségtelen), rengeteg kenyér, jó cukros házisütemények; és nem is kis mennyiségekben (városon pl. több eséllyel találsz embert, aki kalóriát számol, diétázik stb.)

és manapság nem mindenki dolgozik kint a mezőgazdaságban éjt nappallá téve, hogy mindezt ellensúlyozza a mozgással

- kevesebb elvárásuk van külsőt tekintve, mint az átlagos városi embernek, amikor párkapcsolatról, házasságról van szó

- kevesebb lehetőség van fogyni - mert városon sem mindenki attól fogy, vagy akár szálkásodik, hogy csak kevesebbet eszik vagy elmegy futni; van, akinek a személyi edző válik be; van, akinek a paleo / keto / anyámkínja diéta; van, akinek gluténmentes étrend kell (pl. PCOS-re jó megoldás); van, akinek a konditerem

2021. aug. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az étkezési szokásaik megmaradtak, de kevesebbet mozognak. ez megfigyelhető a versenysportolóknál is, ha hirtelen állnak le.

Az elhízás megszokott, de nem természetes.

2021. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
89%

Valószínű le fognak pontozni, de szerintem itt az van a dolog hátterében, hogy régen az számított jónak ha valaki telt meg megengedheti magának a sok élelem megvásárlását és elfogyasztását. Ez a gondolkodás egyébként meglátásom szerint nem csak felun van így, de városon is ezt látom, hogy az a jó, ha valaki sokat eszik és testesebb alkatú.

Régen az emberek elég sokat éheztek, főleg a parasztemberek, meg sok betegségre nem volt gyógyszer, aztán egy testesebb ember túlélte amibe egy sovány vagy normál súlyú valószínűleg belehalt.

A testesség, a teltség a jólét és az egészség jele volt és még mindig az.

Az idősebbek között meg főleg megfigyelhető ez a gondolkodásmód, mert az ő idejükben még inkább kézzelfogható volt esetleg az élelmiszerhiány, betegségek, nélkülözés.

2021. aug. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
88%

Tanúsítom amit a korábbiak írtak. Vidéken az asszonyok leginkább tömnek mindenkit mint a libát. Jaj egyél még, elvisz a szél és társai

Gyerekként sokat látogattam nyaranta unokatasómékat. Anyuka testes, apuka kifejezetten kövér. A két fiú is csak azért volt vékony mert gyerekként lemozogták, de amúgy tömték őket. Púpos tányér, néha repeta meg sütemény is. Gyerekként nem értettem miért kellett mindenkinek lepihenni ebéd után. Ők meg azt nem értették én hogy tudok olyan keveset enni. De unokatesómék sem voltak vékonyak sokáig. Ma már ugyanolyan kövér mind a kettő mint az apjuk.. Aki egyébként láttam fotókon hogy házasság után hízta fel azt a sokat.

Szóval ja

2021. aug. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
54%
De azért mert mondjuk több a túlsúlyos vidéken, miért gondoljátok hogy ezt természetesnrk veszik? Kérdező is meg itt az utolsó válaszoló is úgy állítja be mintha ezzel meg lennének elégedve az emberek. Honnsn tudod hogy bdlül nem örlődik? Lehet tenni próbál ellene, csak mondjuk nem ezzel indítja a beszélgetést ns.
2021. aug. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
8%

„ Pontozzatok le, de az iskolázottabb emberek kevesebb alkoholt isznak, kevesebbet dohányoznak, kevesebb cukros szart isznak, kevesebb szénhidrátos nasi szarságot zabálnak, több zöldséget / gyümölcsöt esznek, és inkább laknak városban, mint falun.“


Te még nem jártál egyetem közelében szerintem:D

2021. aug. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
82%

A saját példámat nem tartom reprezentatívnak, de talán érdekes lehet és rávilágíthat dolgokra.


Ugye az elhízás a mozgásszegény életmódból ered. Kimutatható, hogy megfelelő időtartamú és intenzitású sétával, túrázgatással megelőzhetők a komolyabb bajok.

Én vidéken élek, de voltak időszakok mikor rengeteget voltam Budapesten. Munka, barátnő, különféle elfoglaltságok, barátok.

Na, a fővárosi időszakokban mindig fogytam. Mert van mit csinálni, van hova menni. Minden egészséges távolságban van. Elérhető minden. Nem az van, hogy kocsihoz vagy kötve, mert XY hely csak 2 településsel odébb található meg. Pesten ha 20-30 perc séta valami, akkor előbb indulok el és mindenképp gyalog megyek.

Pokemon Go miatt épp tudom, hogy pl tegnap Budapesten 8 kilométert sétáltam a szabadban. Minden ügyemet gyalog intéztem. Volt hova menni, volt mit megnézni. Itt vidéken nincs semmi. A közeli túraútvonalat fejből tudom. A patak mentén is ismerek minden négyzetcentit. Unom.

2021. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!