Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A vidékieknél ennyire gyakori...

A vidékieknél ennyire gyakori és természetes az elhízás?

Figyelt kérdés

Én egy kisebb településről származon, tényleg vidéknek nevezném a klasszikus értelemben. Mióta elköltöztem onnan, nem igazán szoktam ott mászkálni. A családot meglátogatom, de nem szoktam kimozdulni ilyenkor csak ott vagyok.

Most viszont megkerestek gyerekkori barátok, hogy egy hosszúhétvégés találkozóra hívjanak. Sokukat 20 éve nem láttam, legtöbbjük sosem költözött el. Megdöbbentett mennyire meghíztak mind. Férfiaknál 110 kg volt a legkevesebb. De volt aki 145 kg volt. Ez csak azért durva nekem mert mind normál vagy vékony fiúk voltunk akik imádtak mozogni. Most meg mindenki csak ült, ivott és evett. És még én voltam a vicc tárgya, hogy elvisz a szél. A feleségek sem voltak ám soványak.

Én is felszedtem némi felesleget az évek alatt de azért nem ennyire. Elgondolkodtam h ez várt volna rám ha én is otthon maradok? Vidéken ez így megy?



2021. aug. 7. 16:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Persze,a sok disznóvágás,meg a vidéki lakodalmak megteszik hatásukat.
2021. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
94%
Gondolom azt te is csak túlzod hogy mindenki. Falun sem mindenki kövér. De azt kimutatták h a korábbi évtizedekhez képest megfordult a trend és vidéken nagyobb számmal híznak el az emberek mint a fővárosban. Ott is kevésbé aktív az élet mint régen.
2021. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
#1 nem akarlak elkeseríteni de azok az idők elmúltak, már alig vannak klasszikus lakodalmak, azt is cigók csinálják nagyrészt
2021. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Igen sajnos.
2021. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
A mai világban az iskolázottság és az egészséges életmód között van erős korreláció. Pontozzatok le, de az iskolázottabb emberek kevesebb alkoholt isznak, kevesebbet dohányoznak, kevesebb cukros szart isznak, kevesebb szénhidrátos nasi szarságot zabálnak, több zöldséget / gyümölcsöt esznek, és inkább laknak városban, mint falun.
2021. aug. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
72%
Miért érdekel téged annyira ki miért és mennyire kövér? Miben befolyásolja az életed?
2021. aug. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem befolyásolja az életem, de hát azért csak meglepi az embert. Azért is mert annyira természetesnek vették hogy elhíztak és még velem viccelődtek hogy nem eszem eleget stb.
2021. aug. 7. 20:38
 8/18 anonim válasza:
100%
Én is ezt látom. Azok a haverok akik otthon maradtak nagyon hízni kezdtek. Én sem látom hogy zavartatnák magukat.inkább belekényelmesednek a kisvárosi lassabb mindennapokba.Mind 100 kiló körül de inkább afölött van. Pedig nem 20 hanem 3 év telt csak el ballagás óta.
2021. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

"az iskolázottabb emberek kevesebb alkoholt isznak, kevesebbet dohányoznak, kevesebb cukros szart isznak, kevesebb szénhidrátos nasi szarságot zabálnak"


ez fszság, mert egyik ismerősöm is iskolázott, de iszik is meg cigizik is.

a másik minden szart megeszik és ugyanugy iskolázott

2021. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
85%

#9 Nekem is volt olyan ismerősöm aki pont egyetem alatt hízott meg nagyon, illetve volt olyan is aki szakmunkás mégis vékony maradt.

De ettől még igaz h egy kevésbé tanult ember kevésbé fogja tudni pl sz elhízás kockázatait, vagy hogy hány kslóriát eszik egy átlagember stb. Egy "okosabb" ember ezekkel jobban képben van átlagosan.

2021. aug. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!