Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen hülye/fölösleges/értelm...

Milyen hülye/fölösleges/értelmetlen etikett szokásokat,illemszabályokat ismertek?

Figyelt kérdés

Most olvastam tobbek kozt hogy(rengeteg mas ertelmetlen illemszabaly is volt most csak parat emelek ki)

pl regen volt ez h a ferfi az etikett szerint a no bal oldalanal volt mindig,meg "modern etikettnel" hogy ha a telod evesnel az asztalra teszed akk azzal azt sugallod hogy mar lelepnel, stb... de amugy szerintem nagyon tul vannak tolva ezek a szabalyok meg illem dolog, a legtobbjuk felesleges, van amelyik egyenesen hulyeseg csak keves olyan van amelyik. Biztos van meg sok ilyen!



2021. jún. 23. 19:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
#9. Fuuuu ezzel annyira egyet ertek! Ez a fingas-bofoges tilalom annyira hulyeseg... En a fingast vissza tudom tartani amikor kell (igaz fajni szokott miatta a hasam nekem is) de a bofogest nem is lehet visszatartani. Legalabbis en nem tudom. Akkor jon amikor akar, rengetegszer kerultem mar kinos helyzetbe miatta, pld. egyszer rendezvenyen is mondtam egy par szot a mikrofonba es akkor is ramjott a bofi es hat... Nagyon kellemetlen volt. Szoval minden szavaddal teljesen egyetertek!
2021. jún. 26. 20:44
 12/12 anonim ***** válasza:
Régen, nagyon régen, amikor még a férfiak kardot hordtak, akkor a jobbkezesek (tehát a férfiak nagyrésze) a bal oldalon hordta a kardot. Ha a nő is a bal oldalon lett volna, az azért elég kényelmetlen lett volna mindkettőjüknek. Ez az alapja annak, hogy a férfi a nő baloldalál illik, hogy menjen.
2021. jún. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!