Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan nagy szám ha...

Miért olyan nagy szám ha hazatér a katona?

Figyelt kérdés

A youtube feldobott egy videót ahol a katona hazaér és meglepi a barátnőjét, aki nem számít rá. Azóta egy csomó ilyen videót feldob... Pl olyat is hogy a terhes feleségéhez érkezik haza... Olyan nagy szám hogy pár hónapig nem látták egymást? Meg amúgy addig nem is tartják a kapcsolatot telefonon hogy pl figyu x.-én megyek haza..

Látam olyat is hogy a testvérét lepi meg, úgy hogy bemegy az óra közepén és mindenki örül meg sír😂😂 Én ha évekig nem látnám a tesómat örülnék nem hogy még sírjak...

Ha meg találkoznák hosszú idő után, akkor sem menne a puszipuszi meg az ölelés..



2021. jún. 1. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a különbség, hogy ők annak örülnek, hogy épségben hazajutott a szerettük, mert az amerikai katonák, akikről átlagban van ez a videó, éles helyzetben is szolgálatot teljesítenek. Ők nem olyanok, mint itthon Béla, aki kimegy bázist "védeni", azt lóf*szt nem csinál a szolgálat alatt. Ezért örülnek a rokonok, hogy nem ölték meg szerencsétlent.
2021. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Katonák.

Nem vizipisztolyos kukorica Jancsik.

Akár 3 hónapról van szó, akár egy évről, az életükkel játszanak.

Nem nyaralni mennek egy tengerpartra, hanem olyan helyekre, ahol akár meg is halhatnak.

Ha valaki szimplán elmegy vagy elkoltozik - hiányzik,de van még esély rá, hogy találkoztok ebben az életben.

A katonáknál ez az esély sokkal kevesebb.

Érted már?

2021. jún. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
95%

Sírtam amikor a férjem hazatért Afganisztánból. 9 hónapig volt ott. (Előtte pedig kétszer Irakban de akkor még nem ismertem.)

Sírtam örömömben, hogy sértetlenül, élve tért haza nem pedig koporsóban és azért is mert lement a több hónapon át tartó stressz amikor minden nap aggódtam, jól van-e, él-e.

Telefonálás nem igazán volt, Skype-on tudtunk beszélni. Volt, hogy minden nap egy megadott időben volt 30 percünk, hogy beszélhessünk, aztán olyan is, hogy nem engedélyezték napokig vagy akár 2 hétig.

Amikor felrobbant alattuk a jármű, órákig semmit nem tudtam róla.

A legrosszabb érzés volt amit valaha átéltem és éveknek tűntek azok az órák mire végre megtudtam, hogy jól van.

Ez nem nyaralás, hogy akkor mész haza amikor akarsz még ha meg is van az időpont a hazatérésre az könnyen csúszhat napokat, heteket.

Ha valaki hamarabb hazamehet, megteheti, hogy meglepi a családját akik úgy tudták még nem jöhet haza. Mikor készülsz karácsonyra vagy a születésnapodra és tudod, hogy nem lesz itt majd hirtelen megjelenik az ajtóban 8-9 hónap után akkor bizony könnyen elsírja magát az ember az örömtől, a megkönnyebbüléstől. Attól, hogy végre megölelheted azt akit annyira szeretsz és féltesz.


Az indulás időpontját lehet tudni de az útvonalat már nem mondhatják meg. Így nem is tudni pontosan mikor ér haza, hacsak fel nem hív egy olyan országból ahonnan ez már lehetséges.


(Egy amerikai katona felesége.)

2021. jún. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És attól nem félnek hogy elüti őket egy autó? Miért mennek el hónapokra ha addig otthon retteg a család?

Egyébként megértem így már, de most akkor mindenki meglepi hazaérkezést szervez? Ha tényleg ennyire gáz a helyzet hogy a szeretteid rettegnek otthon, akkor most miért kell eltitkolni azt hogy mikor érsz haza? Most pl megtudod hogy egy héttel korábban érhetsz haza, de te nem szólsz akkor sem ha van rá lehetőséged, pedig ezzel nagy terhet vennél le a szereteid válláról. Mi van ha az utolsó telefon után meghal, a szerettei meg majd azt látják hogy hazudott nekik, korábban ért volna haza de letagadta. És nem csak meglepire lehet gondolni ilyenkor... Jó mondjuk ez eléggé kisarkított példa volt.

2021. jún. 1. 09:43
 5/8 anonim válasza:
100%

Nem igazán érted még így sem.

Hasonlítsd össze azt, hogy sajnos benne van a pakliban, hogy valaki autóbaleset szenved azzal, hogy valaki háborúban van hosszú hónapokig ahol napi rendszerességgel kerülnek olyan helyzetbe ahol bármikor megölhetik, egy "egyszerűnek" tűnő helyzet egy pillanat alatt válhat olyanná ahonnan nincs kiút.

Nem, nem mindenki szervezi úgy, hogy meglepi a szeretteit, azért mert vannak ilyen videók még nem jelenti azt, hogy mindenki ezt csinálja. Csak őket nem látod. Bár semmi kivetnivalót nem találok abban sem.


Sok esetben el kell titkolni mert háborúban van, mert ez a parancs és civileknek nem lehet bizonyos információkat kiadni és azért mert a hazatérés dátuma akkor biztos amikor már itthon van. Addig sok minden változhat.

Itt nincs olyan, hogy letagadja. Az van amire engedélyt kapsz. Nem lehet csak úgy telefonálni. Engedélyt kérhetsz rá aztán vagy megkapod vagy nem.

De ok, nézzük onnan ahonnan Te. Tegyük fel telefonálhatott volna de nem tette majd hazaindulás előtt meghal. Szerinted a szerettei azzal vannak elfoglalva, hogy miért nem szólt? Nem, hanem gyászolják a szerettüket, ott már semmi jelentősége annak, hogy szólhatott volna.

2021. jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 qkker1 ***** válasza:
100%

"Nem igazán érted még így sem."


Naponta írja ki a hasonló provokáló kérdéseit, ne etessétek!

2021. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez az első kérdésem ilyesmiről🤷‍♂️

Ezt írtam ki legutóbb😂😂

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2021. jún. 1. 12:35
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
100%

Vonulj be fél-két évre, és meglátod, milyen nagy öröm egyben hazatérni. A seregben történnek fura dolgok. 45 éve voltam határőr, s akkor még dívott a távirat intézménye. Egyik honvédtársunk a következő táviratot kapta a menyasszonyától.

Elnézésed. Stop.

Hozzámentem apádhoz. Stop.

Anyád. Stop.

2021. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!