Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan etikátlanok a...

Miért olyan etikátlanok a kisvállalkozások többségükben?

Figyelt kérdés
A legtöbb vállalkozás a pénz lenyúlására megy rá. A problémák mindig a pénz kifizetése UTÁN jönnek elő. Akkor persze mindenféle innen-onnan elővakart szabályzatokkal vagy törvényekkel mentik ki magukat. Pedig ha még a pénz kifizetése előtt megmondanák, hogy ők amúgy lehet, hogy totál gagyizni fognak, akkor tisztességesek maradhatnának. Én meg nem lennék elégedetlen, mert másnak adnám a pénzemet. Mindenki nyugodtan élhetne így.
2021. máj. 19. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Ez elég gyenge trollkodás lett. :(
2021. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Akkor add másnak a pénzedet, és kész, hadd legyen mindenki elégedett!
2021. máj. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom összerakni így éjfélkor már h miről beszélsz...

De ha kisvállalkozásoknak csinálsz munkát, kérj előleget, ami fedezi legalább az anyagköltséget. Ha ezt se akarják kifizetni, na náluk hozzá sem szabad kezdeni a munkához.

2021. máj. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tepfal ***** válasza:
74%
Valaki fegyvert tart a kezedhez, hogy szar üzletet köss? Utána kell járni, kitől vásárol az ember, indokolt esetben megfelelő szerződést kell kötni, amiben feketén-fehéren ott van, hogy mit kell teljesíteni.
2021. máj. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 : Köthetek én bármit, ha a nagyszerű magyar gumitörvényekkel kibújnak minden alól! Kicsit szigorúbb törvényi háttér kellene! Sajnos azokat nem én írhatom!
2021. máj. 20. 08:18
 6/10 Tepfal ***** válasza:
74%
Az ugye megvan, hogy a kormányt - ha nem is személyesen te - de mi magyarok választjuk. Ilyen módon de, pontosan olyan törvényeket kapunk, amilyeneket megérdemlünk.
2021. máj. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Saját tapasztalat hogy pont a nagyvállalatok gagyiznak az emberekkel, gyenge trollkodás volt.
2021. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 : Nézd, legegyszerűbb megrendelés esetében a kisvállalkozás spórol mindenen, de már valami röhejes módon.
2021. máj. 22. 07:04
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem pont fordítva van
2021. máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Aki "kisvállalkozás", "nagyvállalkozás" "bármilyen vállalkozás" esetén mond ítéletet, biztosan nincs tisztában a helyzettel. Mindenütt van ilyen és olyan. A törvényi és gazdasági környezet mindenesetre káros a kisvállalkozóknak általában (nem mindenkinek), tehát nagyon sok a kényszercsalás is. Nagyban erre kevesebb szükség van.

Jelenleg mindig konkrét dologra konkrétan kell megítélni, mi jöhet ki belőle. Ez gyakran már egy rövid beszélgetésből kiderül. Fizetni pedig elvégzett munkáért kell. Rúgtam már ki félkész munkából vállalkozót. Volt nagy káromkodás, fenyegetés, és más semmi.

Egy üzletkötésnél mindig kettőn áll a vásár.

2021. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!