Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » London tisztább mint Budapest?

London tisztább mint Budapest?

Figyelt kérdés
Arányaiban kevesebben szoktak szemetelni vagy utcán vizelni? Gyakrabban takarítják az utcákat? A legrosszabb gettsós környékeket most ne számítsuk! Alapból kultúráltabbak ott az emberek? Hosszabb válaszok is jöhetnek amiben akár több kifejezetten jó vagy éppen rossz tapasztalatot írtok le!

2021. máj. 16. 15:59
 1/5 anonim válasza:
Igen
2021. máj. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Városrésztől, helyzettől függ. Például (nem vagyok rasszista, de laktam ilyen környéken) ahol sok fekete él, lényegesen több a szemét az utcán meg a mocsok. Ugyanez igaz egyes kelet-londoni részeire, ahol indiaiak, románok laknak.

Sokan a nagy parkokban is otthagyják a szemetet, de a belváros úgy arányában tiszta, rendszeresen tisztítják utcaseprők, kiürítik az utcai szemeteseket, az utakat, járdákat is söpri a kis mosóautó.

2021. máj. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Londonban sokkal másabb és értelmesebb az utcaseprés rendszere. Budapesten egy gigacég az FKF korrupt és maradi vállalat feladata. Sok közmunkás szenved ott nem csoda ha sok helyen áll a mocsok.

London meg hát nagy számok törvénye alapján nagyobb a szemét de több ember is dolgozik rajta.

Alapból a borough-ok kezében van az a feladat, hogy megpályáztassa a közterületek tisztántartását. Privát cégekkel dolgoztatnak, és hatalmas pénzek vannak benne mert a londoni counsil tax nagyon magas. Az utcaseprők a kukások és a parkgondozók külön-külön cégek külön brigádokkal. De verseny van és alapos munkát végeznek.

Persze nem minden borough ugyanolyan gazdag, nem mindegyik ugyanannyi adót szed. Ezért van az, hogy sokan egy utcában élnek de mivel ott van a borough határ az utca egyik felén majdnem duplája a counsil tax mint a szerencsésebb felén.

Én ilyen utcában éltem Hounslow és Richmond között. Annyi a különbség, hogy más színű az utca túloldalán a kuka meg a recycling Box meg más napon is gyűjtik. Az utcaseprő is más napokon jön. De látni, hogy ha Hounslow felé indulok el sokkal több az eldobált szemét mintha twickenham felé indulok a határról. Ez azért van mert a Hounslow-i utcaseprőnek 2x akkora területe van amit tisztán kell tartani, meg a cég is jóval szegenyesebb mint máshol.

Meg van az a rész ilyen sikátorok, nem önkormányzati utak, földes kavicsos utak ahol az emberek rövidíteni szoktak ott mindig hegyekben áll a szemét mert vagy a lakók dolga lenne tisztán tartani vagy az üzlettulajdonosoké, mert az üzlet frontvonala a járdáról más mint a mögötte húzódó sikator.

Más megint az utcákon állandóan parkoló kocsik is, nem lehet a járdánál elmenni söprőkocsival az utcasepeőtől meg nem lehet elvárni, hogy másszon be a parkoló kocsik alá a szemetekért, ezért a counsil minden évben leszarja az utakat és 2 napig nem lehet kocsival bemenni, akik ott maradtak elvitetik. De ez ritka, szóval kissebb utcák mindig szemetesek.

De az őszi falevél is úgy mint mindenhol a világon meglepi az önkormányzatokat, hogy a fáról ősszel lehullanak a levelek, úgyhogy ahol sok a fa ott tökig ér az avar ilyenkor.

Ami mindenképp pozitív az, hogy lehet bejelenteni, és annak van is hatása. Én sosem láttam annyi döglött macskát meg rókát londoni utcákon mint otthon ahol hetekig ott van széttrancsírozva a holtteste a járda szélén... Ha bejelentesz valamit aznap utánajárnak.

2021. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja és vannak a közterületek felügyelők akis sokszor civil ruhában mennek és kegyetlenül büntetnek. A cigicsikk elpöccintése és a használt matrac kihajítása között nincs nagy különbség.

Mert rengeteg a flytippers, akik a háztartási lomot fogják és otthagyják valahol éjszaka, mert olyan durva árakon lehet leadni legálisan szeméttelepen, hogy a büntetés kisebb megéri kockáztatni. Lomtalanítás ugye meg nincs ebben az országban.

A harmadik dolog ami miatt London ilyen mocskos az az újrahasznosítás. Mert ilyen pici nyitott dobozokat kell kirakni a kukasoknak, ami csucsosra meg van tömve ami nem a legjobb ötlet az esős széles Londonban az ürítési napokon halmokban gurgulásznak a sörösdobozok az utcán.

Ami a kedvencem, vannak házak és üzletek ahol nincs is gurulós kuka, vagy egy vékony van a 7-10 szobás tömegszállásokon és egyszerűen zsákokba kell kitenni aminek a rókák nem is örülhet ének jobban azontúl, hogy etetik őket az öregek meg a szemetet is szétcincálják nem véletlenül vannak így elszaporodva.

Szóval vannak ilyen illogikus anomáliák ami Pesten nem ennyire jellemző inkább hébe-hóba, de Londonban mindenhol amire valamiért nincs megoldás.

2021. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként pont ma láttam az egyik utcában hajnalban vagy 60 darab szétcincált kukászsákot el lehet képzelni hogyan nézett ki az utca.

De gondolom majd egy korán kelő lakó betelefonal és egy órán belül feltakarítják mire az emberek 9kor elindulnak dolgozni már ne legyen ott.

2021. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!