Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A rasszizmus biztosan rossz?

A rasszizmus biztosan rossz?

Figyelt kérdés
A sztereotípiák segítik az információfeldolgozást. A szervi különbségek pedig kihatással vannak a pszichés működésre. Nem hiszem hogy elő kéne kapnunk a meinkampfot és fajbiológiával foglalkoznunk de szerintem a rasszizmus egy érdekes elmélet és ideológiai irányzat ami ellen nem kéne túlzó érzelmekkel hadjáratozni. Neked mi a véleményed? van létjogosultsága egy minimális rasszizmusnak vagy nincs?
2021. ápr. 4. 22:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Egészséges bizalmatlanság sose rossz
2021. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem akarod azt amit a többség akkor már rasszistának bélyegeznek.Mondok egy példát:Nem akarok négerek közt élni,nem utálom őket csak nem akarom.Rasszista vagyok.Nem akarom hogy a gyerekem meleg legyen,nem utálom őket csak nem akarom.Nem vagyok elfogadó.stbstb.Más értékek fontosak nekem pl nemzeti kérdésekben,full rasszista vagyok.Pedig nem utálok senkit,csak másképp akarom.De nem baj,nekem így a jó...
2021. ápr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a rasszizmus az egyik legtermészetesebb dolog az állatok körében is, amit jelen divat miatt próbálunk minden áron elnyomni, és az ellenkezőjére fordítani. De könnyen lehet az a vége majd, hogy a fehérek szedik a gyapotot...
2021. ápr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
50%
A rasszizmusnak úgy gondolom, nincs helye a 21.században.
2021. ápr. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
A rasszizmus káros. Nem választhatsz ki egy-két emberfajtát a gyűlöleted céljára. Az az egészséges és igazságos, ha mindet gyűlölöd.
2021. ápr. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
A rasszizmus annyit jelent, hogy egyik embert külső adottságai alapján (bőrszín) alacsonyabb rangúnak tartod, mint saját magadat. Ami pedig nem igaz. 2-es, ne keverd a más világnézetet a rasszizmussal, inkább nyisd ki az értelmező szótárt. Az állatokat se keverd ide, 3-as, mert ez egy emberi kategória, gondolkodásmód, az állatoknak pedig nincs életfilozófiájuk. Ezekkel a csúsztatásokkal csak jogot formáltok a felsőbbrendűségi érzéseitekre. Csakhogy attól még ugyanolyan homo sapiensek vagytok, mint a néger meg az indián.
2021. ápr. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
Naív aki szerint a rasszizmusnak nincs oka. A valós gyökerét kéne megszüntetni, és akkor magától megszűnne, nem mesterségesen erőltetve. A BLM címszó alatti cipőbolt kipakolás és gyűjtogatás egy bűnöző halála miatt dolog csak előhívta belőlem a rasszizmust..
2021. ápr. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Javaslom az intellektuális fasizmust, alternatívaként. Aki hülye, el kell taposni, afféle kezdő bravúrként pedig erre a többi hülyét is rá lehet venni.
2021. ápr. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
Ez demagógia, 9-es! Kifelejted a szociális körülményeket. Nem genetikailag hordozzák magukban a bűnözést, hanem azért, mert mélyszegénységben élnek, anyagi okokból nem tudnak tanulni, nem olyan mintát láttak otthon. Ennek a feloldása óriási állami befektetést igényel az oktatásukba-nevelésükbe, amit az állam nem biztosít, pedig megtérülne. És egyebek között azért nem tudnak dolgozni, mert ha az álláshirdető meglátja, hogy cigány, abban a pillanatban betelt az állás, ami 5 perccel korábban telefonban még megvolt, te is pont ezt tennéd. Ha a cigány gyerekeket polgári életű családokban nevelnék, nem lennének bűnözők, mint ahogy a polgári életű cigány családokban se azok. Néger tudósok és egyéb értelmiségiek pedig bőven vannak, de Amerikában is be kell hozni az évszázados hátrányt, és a ma is meglévő diszkrimináció szintén nem kedvez a munkavállalási feltételeiknek. A 31%-os statisztikádról pedig ordít, hogy hamis, de a rasszizmus meglehetősen élő még mindig Amerikában, ami pedig pusztán az agresszió kiéléséből ered, a kisebbségek elleni agressziót a társadalom egy része legalizálja.
2021. ápr. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy meg tessék, ha nem is Nobel-díjasok, de jelentős tudományos teljesítményt felmutatók: [link]
2021. ápr. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!