Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy új munkatársat, ráadásul...

Egy új munkatársat, ráadásul (fél)vezető beosztásút nem illenék bemutatni a dolgozóknak? Vagy magában kéne lenni annyi gerincnek hogy bemutatkozik?

Figyelt kérdés

Ha van egy új munkatárs, amolyan kisfőnök -szerűség, mert utasíthat is tehát nem sima kollega, akkor őt nem illenék mindenkinek bemutatni? és elmondani hogy mi az ő jog és feladatköre?

vagy ha már erre a nagyfőnök nem veszi a fáradtságot, akkor magában hogy nincs annyit gerinc hogy körejárja az embereket és bemutatkozik? Nem vagyunk sokan, tizenpáran csak.


Meg eleve kérdés hogy addig amíg felém a dolgozó felé nem tisztázták az ő jog és feladatkörét addig miért lennék kötelees elfogadni tőle bármiféle utasítást? Engem senki sem szóban sem írásban nem tájékoztatott az ő utasítási jogköréről! Most honnan kéne nekem tudnom hogy ő az új kisfőnök vagy csak az új takarítónő?

Nem evidens lenne, hogy egybehívják a bandát és 2 perc alatt bemutatják az új illetőt és elmondják a jog és feladatköreit?


Szerintem ez annyira ALAP lenne, ráadásul mivel ő az új ember, evidens hogy ő jön oda a régiekhez és nem a régiek mennek hozzá. Egy totálisan alap lenne szerintem.


2021. márc. 23. 08:21
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia.

Én ilyen helyzetben voltam, a képzettségem miatt kaptam magasabb pozíciót, rohadt kényelmetlenül éreztem magam benne (fel is mondtam utána 3-4 hónappal), de sajnos egy beteg csaladtaggal a hátam mögött 0 választásom volt.


Azt hittem, H bemutatnak a kollégáknak, hogy ki vagyok mi leszek, erre várhattam... Rosszul esett, hogy a főnökseg se engem, se a munkatarsaimat nem tiszteli meg ezzel.

Így, később bemutatkoztam, viszont nem mondtam el, hogy milyen pozícióban vagyok, mert a szerződést nem kaptam meg még (HR-es szabin volt, és igen: 1 db HR-es volt... :'))


Sokat kerdezoskodtem a főnökömnél, hogy akkor most mi lesz, mert ez így nekem nagyon kellemetlen, ráadásul fiatal vagyok és zömében 40+-os nők voltak a munkatársaim.


Végül nagy nehezen elmondta a főnököm, hogy ki vagyok, úgy H nem voltam ott... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️


Nekem ez elég kellemetlen volt. Szerintem is ALAP lenne, de végül levontam a tanulságot: a fonokseget pont nem érdekelte, hogy alatta mivan. Hozzuk a számokat azt csokolom, nekem ettől az egész toszteletlensegtol felfordult a gyomrom, ezért hagytam ott végül.


Szóval egyetértek veled, igazából nekem és nekik sem volt könnyű. A főnökseg meg...

2021. márc. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!