Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen hülye/fölösleges/értelm...

Milyen hülye/fölösleges/értelmetlen etikett szokásokat,illemszabályokat ismertek?

Figyelt kérdés
pl regen volt ez h a ferfi az etikett szerint a no bal oldalanal volt mindig, ilyenekre gondolok meg "modern etikettnel" h ha a telod evesnel az asztalra teszed akk azzal azt sugallod hogy mar lelepnel, stb...

2021. febr. 20. 16:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Felsegíteni a nőre a kabátot. Sokkal kényelmetlenebb úgy, mintha magamnak venném fel!
2021. febr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

hmm... el tom kepzelni xd


de amugy sztem ez az egesz etikett dolog tol van tolva, tokre tulertekelik vagy nem is tudom. az "illemszabalyok" kb. fele valo arra hogy tenyleg szebbe tegye az eletet de a masik fele meg tok hulyeseg....

2021. febr. 20. 17:09
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Éves közben nem beszélni. Pont ebéd közben szeretek a legrandomabb dolgokról beszélni a kollégákkal.
2021. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egy nőnek / lánynak tetszik egy pasi, de nem megy oda, mert az illem az, hogy a pasi szólítja meg a nőt. Na ezen sírni tudnék mennyire kicsesznek magukkal ezekkel az álszenteskedéssel, aztán jönnek gyakorira, hogy "miért nem vesz észre".
2021. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Telefonra válaszolni 3 csengetésen belül.


Bármilyen társadalmi helyzetben is vagy, ha belépsz egy szobába, mindig köszönj!

/előadásra késve érkezel el ne kezdj köszöngetni. Angolosan leülsz.

Fú de utáltam azokat, akik késnek is és még jópofiznak is.



Ha ismeretlen számról hívsz valakit, a teljes neveden mutatkozz be, így a másik félnek nem kell találgatnia, hogy „Péter? Melyik?”

Na ez, amit nem teszek meg. Annyi telefontos csaló van. Csinál egy vak hívást. Bemutatkozol. Legközelebb már tudja a neved előre és jobban el tud adni valamit.

BudapestBank piócái (telefonos ügynökei) rendszeresen nem engedik, hogy azonosítást kérjek tőlük. Utána még ők vannak felháborodva. Undorítóak.


Ismeretlen hívót ismeretlenként kezelem. Letojom én az illemet. Inkább védem magam a csalók ellen. Havi 2-3 csaló hív fel. Nekem ez bőven sok.

2021. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

hát pl. hogy hát-tal nem kezdünk mondatot :D

(amit írtál, az azért volt, mert a férfi bal oldalán volt a kard, hogy jobbjával vívjon a támadóval, a hölgy ezért volt a jobb oldalán:)

2021. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

6-os vagyok.

Minden válaszadótól elnézést kérek (milyen h_lye bevett szokás, ugye!!!), de a válaszom csakis és kizárólag a kérdezőnek szólt, ő ezt a nyelvezetet nyilván érti. 👩‍🏫👩‍🏫👩‍🏫

2021. febr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nem evés közben nem beszélünk, hanem teli szájjal! Étkezés közben természetesen lehet.
2021. febr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#10 nekem állandóan azt mondták, hogy éves közben.

Akkor rosszul tanították. Köszi a kiigazítást.

2021. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Kézfogás; "hogy vagy?" kérdés olyankor, amikor nem is érdekel a válasz; ajtóknál passzolgatni egymásnak udvariasságból az elsőbbséget, miközben mögöttünk mások haladni szeretnének; hölgyemezés/uramozás; buszon megkérdezni, hogy szabad-e a mellette lévő láthatóan üres ülőhely stb.
2021. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!