Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha Sztálinnal és a Gulággal...

Ha Sztálinnal és a Gulággal lehet viccelődni, akkor Hitlerrel és az ő koncentrációs táboraival miért nem?

Figyelt kérdés

Arról lehetne vitatkozni melyikőjük okozott nagyobb kárt: Sztálin nevéhez nagyságrendekkel több haláleset köthető, mint Hitleréhez. Továbbá Sztálin egy olyan rendszert gyökereit telepítette meg, melytől még gyakorlatilag a mai napig roskadoznak a posztszovjet országok. Ennek hozadéka a rendszerszintű korrupció pedig Kelet Európának behozhatatlan hátrányt jelent nyugathoz képest.


Konkrétan arra gondolok, hogy manapság divat lett a szovjet örökség, egy szubkultúra nőtt kia fiatalok körében. Vásárolhatsz pólókat, kacatokat Gulag, Sztálin felirattal, de Hitleres és Harmadik Birodalmas cuccokat nem.


Törvényileg a jelképeik ugyebár tiltottak, de valahogy a vörös csillag kevesbé tűnik veszedelmesnek, mint a horogkereszt. Jóllehet, a nácik explicit módon gyilkoltak, az oroszok meg valahogy "etikusabban", de összességében S O K K A L több embert öltek meg az utóbbiak, a nyomorról nem beszélve, amit magukkal hoztak.


2021. jan. 18. 00:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, viccelni mindtkettővel szeretek, de sajnálom hogy egyáltalán tiltva lehet demokráciában bármilyen jelkép is.
2021. jan. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó menj a gulágba és itt viccelődj
2021. jan. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
73%
Lehet viccelni, nem tilos, de elég ízléstelen.
2021. jan. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Koncentrációs táboros viccet hallottam már párat, de gulágosat még egyet sem.
2021. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
50%
A vicben semmi sem lehet túl ízléstelen, maximum valamit csak túl hamar lőttek el.
2021. jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Mansour ***** válasza:
85%

Szerintem is lehet bármivel viccelni, de azért vannak határok, amiket az emberi méltóság alapvető tisztelete szab meg.

Más kérdés, hogy hamarabb megütheted a bokád, ha Hitelrről és a nácizmusról beszélsz vicces, vagy pozitív hangnemben, mintha Sztálinnal és a bolsevizmussal kapcsolatban tennéd ugyanezt. Még nálunk is, hát még Nyugaton! Ott már lassan akkor is bajba kerülhetsz, ha objektív és nem kellően elítélő hangnemben beszélsz Hitlerről és a rendszeréről.

2021. jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
71%

"Sztálin nevéhez nagyságrendekkel több haláleset köthető, mint Hitleréhez"


Sztálin: 1922-1953

Hitler: 1933-1945

2021. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Világos, hogy Hitler rövidebb ideig alkotott, de számít ez?


Pistike megölt 2 embert 2 hét alatt, Sanyika meg 10-et 20 év alatt. Sanyika jobb ember?


Persze, viccelődni én is szoktam, azzal nekem nincs semmi problémám, de valahogy aránytalanak a súlyok.


Van Pesten egy kocsma, Red Ruin Bar, ahol az egész hely komcsi, szovjet díszletben virít, többek között Sztálin ábrázolásával. Képzeljünk már el egy Third Reich Pub-ot Hitlerrel és cinkosaival kipingálva.


Nekem semmi bajom az előbbivel egyébként, sőt jártam is jó párszor, de ugyanúgy eljárnék a másodikba is. Azonban teljességgel kizárt, hogy ilyen valaha is létezzen.

2021. jan. 18. 10:57
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a 6-osnak ogaza van.

Nem hiába nem kedvelték nyugaton annyira a Hitler utolsó napjai című filmet.

Egy remek film, ami nem démonizálja Hitlert, csak objektíven próbálja bemutatni.

Így is kegyetlen, de a nyugat nem képes lenyelni hogy e mellett emberi oldala is volt Adolfnak.

2021. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Világos, hogy Hitler rövidebb ideig alkotott, de számít ez?


Annyiban számít, hogy mindig ezzel jönnek, akik a kommunizmus bűneit szeretik hangsúlyozni a nácizmuséval szemben. Nem konkrétan rád gondolok, de vannak ilyenek.

2021. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!