Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik-e az ajándékot az...

Rapper03 kérdése:

Illik-e az ajándékot az ajándékozónak meginnia úgy hogy az ajándékozott nem ivott belőle?

Figyelt kérdés

18. születésnapom alkalmából kaptam sok ajándékot. (Leginkább piát)

bátyámtól kaptam egy ír whisky-t azt mondta nagyon drága volt. Megkérdezés nélkül öntött mindenkinek,majd az öntés közben mondta kinek önt.

(én nem ittam belőle semmit)

a végén maradt kb 2dl. Abból kinált meg, és azt mondta, hogy le akar itatni jogosan utasítottam el, vagy elkellett volna fogadnom?



2021. jan. 17. 19:29
 1/3 anonim válasza:
100%
Semmi joga nem volt hozzá hogy a te tulajdonodat a beleegyezésed nélkül szétosztogassa
2021. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel... picit bunkesz dolog volt. Az én szülinapi házibulimon ez úgy működött, hogy alapból volt pia, megmondtam pluszba ha valaki szeretne még magának hozni valami akkor nyugodtan. Amit pedig ajándékként kaptam, abból senki nem ivott és senki nem kínálgatta a másikat..
2021. jan. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Valami majdnem hasonló esett meg velem, összeakadtam egy rég nem látott ismerőssel s beinvitált egy étterembe egy sörre. Amikor a számlát kellett rendezni, mondta a pincérnek: volt egy söröm.
2021. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!