Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit illik vinni egy disznóvágá...

Mit illik vinni egy disznóvágásra?

Figyelt kérdés
Egy új baráti társaság meghívott disznóvágásra a családjához. Ha jól értem náluk ez gyakori. Én még nem voltam ilyen eseményen érdekelne, hogy illik vinni ajándékot vagy hasonlót?
2021. jan. 15. 15:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
54%
Én meg se kóstolnám. Látod, én már csak ilyen maradi vagyok. A jó kolbász-szalonnánál nincs is jobb.
2021. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"- Szomszéd, kérni jöttem, holnap disznót vágunk.

- Oké, mit adjak? Kést, edényt, hurkatöltőt?

- Nem, hanem disznót."

Pia vagy valami aprósütemény jó ajándéknak, mert az ebéd igen zsíros lesz, jól jön utána valami más, édes vagy sós.

Ha még nem voltál disznóvágáson, akkor rendes munkát úgyse tudsz végezni, tehát ha hasznot nem hajtasz, ellenben kajálsz meg kapsz is valamit elvinni (valószínűleg), ezért ez illik kompenzálni.

Mondjuk, a dátumot nézve, ez a kérdezőnek már lehet, hogy nem aktuális, de ha valaki később megtalálja, annak még jól jöhet.

2021. jan. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pogácsát sütöttem, ami jól jött mert mindenki más pálinkát vitt.
2021. jan. 20. 17:45
 24/25 anonim ***** válasza:
Kést. Anélkül létre se jön a vágás. :)
2021. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Én vagyok a disznó
2021. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!