Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit illik vinni egy disznóvágá...

Mit illik vinni egy disznóvágásra?

Figyelt kérdés
Egy új baráti társaság meghívott disznóvágásra a családjához. Ha jól értem náluk ez gyakori. Én még nem voltam ilyen eseményen érdekelne, hogy illik vinni ajándékot vagy hasonlót?
2021. jan. 15. 15:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
13%
Az a haszonállat amire azt mondják. A zsidókra is sok mindent mondtak pl h alsobbrenduek es irtották őket. Ez csak egy bélyeg amit a másikra raknak. Egyszer rád mondják hogy haszonállat. Képzeld el hogy nagy éhezés van és a szüleid megfognak álmodban megkötöznek és levágják a testreszeidet és kisütik. Mert ők adták az életed és el is vehetik-ez az ideológia. A végén a beledbe töltenek és koccintanak a családi asztalnál. Mert haszonállat vagy-az ő haszonállatuk
2021. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
70%

11

Azt már én enm érzem és nem tudom amikor a lábakat levágják és a beleket megtölti. Rendszerint ilyenkor már döglött a disznó.

Nem érdekel a túlbuzgó vegetáriánus hisztériás véleményed, a húst imádom és minden nap fogyasztok is. És ez sosem lesz másképp.

2021. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
21%
Ez nem vegánság hanem emberség. Te egyik sem vagy
2021. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
21%
Egy hipokrita gazember vagy mert nem eszel meg bármilyen húst. Akkor lehetne hihető a történeted, hogy normális ember vagy, ha minden húst megennél. Álszent gazember
2021. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
60%

13

Te beteg vagy eskü... Na ne mondd, hogy nem ember aki húst eszik...

Nem, nem eszek meg minden húst. Ahogy tudtommal egy vega sem eszik meg minden növényt. Mert kb ezt jelenti.

Gazember vagy te, az ócsárolásoddal és a hisztiddel együtt. Ha ennyire oda vagy, menj a fajtád közé, itt rontod a levegőt

2021. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
28%

15 te faji alapon szelektálsz, ideológiai alapon. Ez volt a nácizmus, ez esetben fajizmusnak nevezik, nézz utána, létező fogalom.

A növények közül sok mérgező, a húsoknál ez nincs így. Te meg próbálod ezt a két jelenséget összemosni, komolyan mondom, undorító.

2021. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
60%

16

Te beteg vagy 😂 vagyis inkább nevetséges.

Én azt a húst eszem csak még, amit szeretek (hal, disznó hús, bornyúhús, csirkehús, rucahús és putskahús). Ennyi, nyulat, bárányt, kecsket, stb nem eszek mert nem szeretem.


Persze, biztos a patkányhús nagyon egészséges... De ha így gondolod, egyél szalmát. Nem mérgező, és lovak is eszik.

De nem feltétlenül erre gondoltam. Hanem arra is, hogy pl ismerek olyan vegát, aki nem eszi a brokkolit mert szereti, de sem káposztát, sem hagymát nem eszik. Akkor hogy is van ez?

2021. jan. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
39%

Azt eszed, amit megengednek neked kulturálisan. Ha a patkányt ennék, azt ennéd. Ha akutyát, azt. De egyiket se eszed mert nincs megengedve neked. Nem kell ideologizálni, hogy miért. A hagyományról van szó. Miért nem eszel kutyát? Honnan tudod, hogy nem szeretnéd??Gondolom, nem is kóstoltad.

Szalmát nem eszik a ló, de más állat se. Szerintem nagyon fiatal és tudatlan vagy.

2021. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
60%

Nincs megengedve? Ha akarnám ehetném, de nem teszem. Egyrészt gusztustalan, másrészt az említett húsokon kívül másmilyet nem eszek.


Elnézést, szénát akartam írni. Nem vagyok fiatal sem tudatlan. Valószínűleg kétszer olyan idős vagyok mint te és sokszoros élettapasztalatom van.

2021. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
39%
Nem akarod, mert nincs beléd nevelve. Nem tudsz önállóan dönteni. Én azért nem eszem, mert nehéz hozzájutni és büntetik. És nem gondolom, hogy finom lenne, mert húsevő, de megkóstolnám
2021. jan. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!