Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan változtassak azon,...

Hogyan változtassak azon, hogy hogyan mondok egy szót? (többi lent)

Figyelt kérdés
Vannak olyan szavak, amelyeket rosszul tanultam meg kiskoromban, mert a családomban jelen van a tájszólás. Hogyan tanuljam meg jól mondani?

2021. jan. 10. 17:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Dehogynem egyszerű! Gondolom, suliba jársz, és tanulsz idegen nyelvet is.

Ahogy az idegen nyelv szavait meg tudod tanulni, ugyanúgy rögzíteni tudod a magyar szavakat is a fejedben.

2021. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%
Velem is ez van. Heves megyei vagyok. De kozepsulit 2megyevel arrebb kezdtem. Ott az elejen mindig kinevettek hogy par szot teljesen mashogy mondok. Ezvan nalunk igy beszelnek ezt szoktam meg. De egy ido utan mikor mar sok idot toltottem el abban a varosban kezdtem atvenni azt a nyelvjarast amit ott beszelnek, akkor meg otthon szoltak meg hogy milyen varosi gyerek lettem. Aztan ha huzamosabb ideig itthon voltam ujra atvettem azt a stilust amit azelott.
2021. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12-es, most az online oktatás idején én is átvettem a családom nyelvjárását.
2021. jan. 10. 18:00
 14/15 anonim ***** válasza:
Az otthoL, fiatalabb tőlem, stb. egyszerű tájszólás, nem értem miért nagyobb gond, mint a zsemle/zsömle.
2021. jan. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem egyre jobban divat lesz megtartani a tájszólást.

Lsd. Lábas Viki a Margaret Island énekese... mivel már több éve Bp-en él, kezdi elveszíteni a jellegzetes zárt magánhangzókat, prfih pont ezzel vált híressé.

2021. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!