Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kórházi dolgozóként illik...

Kórházi dolgozóként illik tegezni az orvost?

Figyelt kérdés
Kórházban kezdtem dolgozni dietetikusként, rangban alacsonyabb beosztású vagyok, mint egy orvos. Van néhány orvos, aki korban hozzám illő. Aki egyből letegezett, azt én is visszategeztem. Van egy férfi orvos, aki korban kicsit idősebb, mint én. (kb 5-6 év) Neki én ajánlom fel, hogy tegeződjünk, mivel nő vagyok, vagy ha ő magázódik, akkor nekem nem illik ezt felajánlani? Aki idősebb orvos (60-70 év körüli) ott gondolom marad a magázódás?
2020. szept. 4. 18:50
 1/10 anonim válasza:
94%
Én a helyedben a fiatalabbat tegezném, az idősebbet magáznám.
2020. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Én mindenkit magázok,még akkor is ha fiatalabb nálam,majd később eldől,hogy marad a magázodás vagy átváltunk tegeződésre.Például sokat jártunk egy kisebb szupermarketbe(tudod ez a mindenki ismer mindenkit típusba)ott magázodással kezdtem,aztán valahogy átváltottunk tegeződésbe.Vagy az előző munkahelyemen is eslő nap magazázodtam,aztán amikor tegeztek,váltottam,még úgyis,hogy 1-2 kollega az apám lehetett volna.Szerintem,várd meg,amig az idősebb kezdeményezi a tegeződést.
2020. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
34%

Egyértelmű a helyzet.


Mindegy, hogy ki hány éves, és milyen nemű! Az orvos, még ha nem is a főnököd, akkor is magasabb rangú.

Ebből adódóan, amíg ő nem kéri/ajánlja fel, addig neked tilos tegezned! Még ha fiatalabb is, akkor sem.

2020. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
#Előző voltam.Egyébként szerintem nem csak orvosoknál van,így bármely területen.
2020. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Aki velem egykorú/picit idősebb és engem letegezett azt én is visszategeztem, gondolom az nem baj?
2020. szept. 4. 19:48
 6/10 anonim válasza:
41%

5.-nek.


NEM! Ő, mivel magasabb rangú tegezhet téged. Te, őt, nem! Csak ha kéri.


Ő orvos, doktor, te nem. Tudd, hogy hol a helyed!

2020. szept. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
77%
Még ha tetszel is neki és ez kölcsönös, akkor se tegezd le magadtól!
2020. szept. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam, hogy aki velem azonos korú és letegezett, őt egyből visszategeztem én is. Igazából most már mindegy, nem fogok elkezdeni magázódni, mert hülyének néznek.

Az a helyzet fura számomra, hogy max. 4-5 évvel idősebb férfi pedig magázódik velem. Mivel napi munkakapcsolatban vagyunk ezért kommunikációnál szerintem vele is egyszerűbb lenne a tegeződés, nem pedig a "maga, tetszik, Ön.." stb., így elég feszélyezettnek érzem a szitukat, amikor valamit meg kell beszélnünk. Erre a helyzetre gondoltam, hogy itt ilyenkor én felajánlhatom-e, hogy tegeződjünk vagy várjam, amíg ő ajánlja fel, mivel magasabb beosztásban van nálam? Egyébként megfigyeltem, hogy másik, akár nálam fiatalabb kollegákkal tegeződik. És nem tudom, hogy illem szerint melyik erősebb a kor, a nem vagy pedig a beosztás? Tehát ki ajánlja fel a tegezést.

2020. szept. 5. 22:35
 9/10 anonim válasza:
44%

8.-ra.


Mit nem vagy képes felfogni? MUNKAHELY. Ott a rang dönt. Ő ORVOS, DOKTOR. Te meg csak a személyzet.

2020. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8%

>> És nem tudom, hogy illem szerint melyik erősebb a kor, a nem vagy pedig a beosztás? <<

Szomorú, hogy magasabb iskolai végzettség nem elég ahhoz, hogy valaki ismerje az illemszabályokat. Az a sok hülye tv-riport, ahol Kádár ölelget és parolázik az olajos kezű munkásokkal - nos, ez megtette a maga romboló munkáját - mert ugyebár munkás-paraszt szövetség van... mindnyájan testvérek vagyunk, elvtársak.

De nem vagyunk testvérek. A rangsor: 1. beosztás/rang, 2. kor, 3. nem. Tehát Te, nőként nem ajánlhatod fel a tegeződést sem egy pár évvel idősebbnek - de ha egykorú lenne (vagy fiatalabb) - akkor sem, amennyiben az illető magasabb beosztású.

2020. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!