Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A tipikus "hogy vagy" "mi van...

A tipikus "hogy vagy" "mi van veled" és hasonló üzenetekre mit szoktatok írni?

Figyelt kérdés
Évente rendszeresen "rájön" néhány régi ismerősre akivel évek óta nem is találkoztam meg igazából annyira sohasem voltunk jóban. Őszintén szólva baromira nem érdekel, legszívesebben nem is válaszolnék, de most komolyan erre mit lehet írni?
2020. aug. 28. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha én nagyon nem akarok beszélgetni, akkor szimplán visszaírom pl. azt, hogy "Jól." vagy "Semmi." Ennyi. Nem kérdezek vissza. Bunkóság, de na. Aztán ha olyan emberről van szó, akkor lehet vissza se ír már erre, de persze van, amikor tovább próbálkoznak. Akkor szintén ilyen egyszavas válaszokat szoktam adni.
2020. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában kétféle válasz van erre:

1. Kösz, jól, de mondd, hogy miért kerestél valójában.

2. Leírni hosszú lenne, de egy vacsora mellett szívesen elmesélem.

2020. aug. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ ki/milyen helyzetben írja nekem és hogy a közelmúltban hány ilyet kaptam szóban vagy írásban. Ha régi ismerős, akkor kíváncsi vagyok, mit akar, arra mindig válaszolok :) Ha közeli ismerős és tényleg csak érdeklődik, arra őszintén felelek.
2020. aug. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére minimális emberrel tartom a kapcsolatot. Aki megkérdezi, tök örülök neki, elírok jónéhány dolgot neki, mert azt gondolom, hogy ez ennyire fontos, meg jó... Aztán rájövök, hogy dehogy fontos...
2020. aug. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha nem túl közeli vagy kedves ismerősről van szó, akkor szűkszavúan válaszolok és visszakérdezek, hogy ő hogy van. A válaszából tudni fogod, érdemes-e tovább foglalkozni vele.
2020. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Most ettem.(Vacsora ebed reggeli attol fugg mikor ir)


XD en mindig ezt irom

aztan visszakerdezek, hogy na es veled miujsag? Elmondja a dolgait, parat kerdezek arrol amit mondott.

Pl. Mondja hogy epp vasarolni volt, en meg kerdezem, hogy na es miket vettel?


Kozbe egyaltalan nem erdekel amugyXd


Ovatosan lerazom, hogy bocsi most mennem kell.

Ha gyereked van fogd arra, hogy mentek most valahova a gyermekkeddel.


Ha nincs mond, hogy nagytakaritast tartasz, ezert sajnos nem tudsz irni.

Es a szokasos: majd meg beszelunk😁

2020. aug. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy csak egy amolyan gesztus, de valójában senki sem kíváncsi a válaszra, de illik megkérdezni.
2020. szept. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!