Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlen megkérni egy barátot,...

Illetlen megkérni egy barátot, hogy fizessen be helyettem valamit, és majd megadom neki készpénzben?

Figyelt kérdés

Egyetemi barátról van szó, de a kérdés érdekelne más kapcsolat esetén is.

Azért merült fel bennem, mert én nem tudok személyesen megjelenni befizetni az összeget (10-20 ezer). De sokszor meghívjuk egymást ebédkor, stb, van bizalom. Amint találkozok vele, megadom rögtön, csak most nem tudok ott lenni személyesen befizetni. Nem is amiatt kérném, mert nincs annyim, hogy most kifizessem, sosem kértem kölcsön senkitől.

Ez illetlenség? Próbáljam máshogy megoldani?

Ha pl. ajándékozó/egymást meghívós/áthívós/együtt kajálós jó viszonyban vagy valakivel, nem illik ilyet kérni?



2020. júl. 10. 10:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem kértek már ilyenre, nem tartottam illetlenségnek, szívesen segítettem.
2020. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én előre utalnám neki a pénzt.
2020. júl. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire vagytok közeli barátok. A nagyon közeli barátaimnak hiteleznék, és tőlük nem venném bunkóságnak azt, hogy "majd megfizetem", de havernak igen. Az nem gond, ha megkéred, hogy fizesse be ebben az esetben, viszont akkor utald át előre.
2020. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Felesleges ilyet kérni, utald simán a pénzt annak, ahova kell. Baráttól is akkor kérj szívességet, ha szükség van a segítségére mindenképpen. Feleslegesen, vagy pár ezer forint megtakarítása miatt (pl. furgonja van, amivel könnyű lenne bútort szállítani) ne ugráltasd.

Mert majd jön Jörg Jörgensen történetével. (Ha nem tudod, gúglizd...)

2020. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!