Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlen megkérni egy barátot,...

Illetlen megkérni egy barátot, hogy fizessen be helyettem valamit, és majd megadom neki készpénzben?

Figyelt kérdés

Egyetemi barátról van szó, de a kérdés érdekelne más kapcsolat esetén is.

Azért merült fel bennem, mert én nem tudok személyesen megjelenni befizetni az összeget (10-20 ezer). De sokszor meghívjuk egymást ebédkor, stb, van bizalom. Amint találkozok vele, megadom rögtön, csak most nem tudok ott lenni személyesen befizetni. Nem is amiatt kérném, mert nincs annyim, hogy most kifizessem, sosem kértem kölcsön senkitől.

Ez illetlenség? Próbáljam máshogy megoldani?

Ha pl. ajándékozó/egymást meghívós/áthívós/együtt kajálós jó viszonyban vagy valakivel, nem illik ilyet kérni?



2020. júl. 10. 10:11
A kérdező szavazást indított:
Illetlenség, ne kérj ilyet. Te sem akarod várni, hogy mikor adja már vissza
Illetlenség, mert ő veszi át a te felelősséged
Csak ha semmilyen más megoldás nincs
Ha már vagytok ilyen viszonyban, nem gond. Bízok a barátomban, hiszen nem kölcsönről, hanem csak technikai nehézségről van szó
Nem illetlenség. Most nem tudta megoldani, legközelebb meg lehet, majd én kérek segítséget tőle
Túl nagy összeg
Egyéb, kifejtem kommentben
47 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs abban semmi, csak rögtön el kell juttatni a lóvét neki. Ha nem akarja valamiért akkor úgyis talál valami kifogást.
2020. júl. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,mennyire szoros a barátság . Én a páromon kívül senkitől nem kérnék ilyet .

Ha tőlem kérnék,a legjobb barátnőimnek gond nélkül megtenném, haveroknak,osztálytársaknak (ha még olyan korú lennék) biztos ,hogy nem . Igaz én már sokszor megégettem magam ilyennel ,senkinek nem előlegeznék meg pénzt 2-3 gyerekkori barátomon kívül.

2020. júl. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abban az esetben, ha tenyleg igazi baratok vagytok egymasnak, akkor nem illetlenseg. Nekem van olyan baratom, akinek mar tobbszor inteztem el vasarlast sajat penzbol. Volt hogy kolcson adtam neki egy egesz videokartya arat, aztan egyben, vagy reszletekben megadta mindig. Egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy nehezteljek ra emiatt, vagy illetlennek gondoljam ot. Mondjuk akirol meselek azzal vagyunk olyan joban, hogy az se erdekel ha nem adja meg, vagy csak reszben es ezt meg is mondtam neki mindig. Az igazi baratsagban az ilyesmi szerintem mar nem szamit, de azt hozza kell tenni hogy 2-3 ember van csak max akihez igy allok hozza, nem mindenkivel vagyok ilyen nagy lelku.
2020. júl. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
10-20 ezer forint nem tétel, nyugodtan kérd meg!
2020. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van olyan barátom, akinek probléma lenne a 10-20 ezer forint hiánya pár napra, pláne pár hétre. De persze ha átutalnám neki előtte, vagy előtte találkoznánk és odaadnám neki, úgy nem lenne gond.
2020. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont pár napja volt itt ilyen kérdés, hogy a lány megvett valamit barátnőnek, aztán nem fizette ki :D


Én nem kérnék meg ilyenre senkit, csak ha tényleg közeli, jó barát. Szerintem úgy illene, hogy átutalod neki a pénzt, nem pedig utólag majd valamikor odaadod.

10-20 forint nem igaz, hogy nem tétel. Van, akinek ez is számít. Főleg, ha egyetemistáról van szó.

2020. júl. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Itt tényleg bizalmas jó barátról van szó, akinek nem okoz problémát az összeg. Nyilván csak úgy van értelme a kérdésnek.

De kíváncsi lennék felnőtt, dolgozó, munkatárs stb esetekre is, ki mit gondol.

2020. júl. 10. 11:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha nem okoz neki gondot, akkor is úgy illik, hogy átutalod neki előre, vagy ahogy tudod, nem vársz a következő találkozásig. Főleg, hogy netbankkal bárhonnan tudsz már utalni.
2020. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Szerintem 1-2 alkalommal belefér, abban az esetben, ha tényleg sehogy sem tudod megoldani: se családtag, se rokon, se párod, se lakótársad, se utalás, se más egyéb online fizetési lehetőség.

Amennyiben mégis bizalmat szeretnék sugározni, elutalnám neki előre a befizetendő összeget.

Szerintem nem illetlenség, bár te ismered jobban, hogy mennyire bensőséges a kapcsolat, én nagyon szívesen megtenném a barátomnak ezt a szívességet.

2020. júl. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Mond meg neki h átutalod a pénzt neki csak ki kell fizetnie
2020. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!