Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csináljak, ha nem akarom...

Mit csináljak, ha nem akarom tegezni a szomszédot?

Figyelt kérdés
50 éves. Én nem akarom, nem áll a számra, idegesítő, nem akarok vele haverkodni. Azt mondtam ok, de soha a büdös életben nem tegezem.
2020. júl. 7. 05:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tegezed. Nincs ebben semmi, lehet, hogy furán néz majd rád. Én sem tudok olyanokat tegezni, akiket előtte sok ideig magáztam, egyszerűen reflexből jön a magázó forma
2020. júl. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ugye?? Meg alapból nem akarok vele közelebbi viszonyt kialakítani!
2020. júl. 7. 08:07
 3/7 A kérdező kommentje:
Ma is elmondta újra, hogy tegezzem, mert elege van a jó napotozásból... Meg valamikor régebben is, de úgy csináltam, mint aki elfelejtette.
2020. júl. 7. 12:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor mondd már meg neki, hogy jobban szereted a magázódást, mert távolságot akarsz tartani!
2020. júl. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell durván elutasítani, de ki lehet térni a kérése elől. Folytatni lehet a magázást, ha szóba hozza, meg lehet köszönni a megtisztelő javaslatot, de van, akinek a tegezés bizalmas viszonynál természetes, különben felszínes bratyizásnak tűnik. A magázással megtiszteli az ember a másikat, de elvárja a viszonosságot. Udvariasabb kapcsolattartást tesz lehetővé, a civilizált viselkedési szabályok szerint. Tegeződés kezdeményezését csak idősebb embertől vagy nőtől fogad el az ember, de akkor is, csak ha helyénvalónak érzi. Kérni kell a másikat, adjon alkalmat és időt a spontán tegeződésre, amikor a körülmények, a kapcsolat jellege ezt megalapozzák. Ne vegye távolságtartásnak, inkább csak egy esély egy majdani elmélyültebb és tartalmasabb viszony kifejezésének. Ha a tegeződés csak külsőség, felszínes, akkor felesleges mást színlelni vele.
2020. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nehéz dolog ez, mert talán megbántod. Ha érdekel ez, akkor beszélj vele, hogy ne haragudjon, de inkább magázod, ha nem érdekel, akkor magázd, aztán egy idő után rájön, hogy direkt csinálod.
2020. júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

De furcsa vagy.

Attól még nem kell vele jóba lenni, csak köszönsz egy sziát és ennyi.

Nem halsz bele, ha hozzád szól.

2020. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!