Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Alapvető interakciókkal nem...

Alapvető interakciókkal nem vagyok tisztába, segít valaki?

Figyelt kérdés

Jó ideje vagyok itt gyakorikérdések.hu oldalon, de ezt a topikot most látom első alkalommal. Lenne pár dolog amit nem tudok vagy szerintem rosszul csinálok. Vagy esetleg normális?


Első , ha megyek valahova, pl. szerelőhöz akkor "Üdvözlöm" -el köszönök, ez jó?


Második. Soha nem tudom, hogy kit tegezzek vagy magázzak. Adott egy 25-30 évesnek látszó srác mondjuk pénztáros, vagy banki dolgozó, én folyton kínos szituba vagyok, tegezzem vagy magázzam? ..Ő tegez, akkor magázza?

Kiegészítés, ha ugyan ez a szitu csak csaj az illető?


Harmadik:

Közlekedésben tegeződni kell? Volt egy szitum ( nem ez az egy csak a legemlékezetesebb) kiengedtem a kórház kapuján kocsival egy betegszállítót, ott a 50 körüli sofőr megköszönte ( intett, vészvillogó ) lámpához érve én a balra kanyarodó sávban voltam ( eredeti célom oda vitt volna , de kaptam egy telefont, hogy haza kell mennem sürgősen ) ekkor lehúztam az ablakot és megkérdeztem a bácsit, hogy beenged e sorolni mert egyenesen kellene mennem. Persze mondta, hogy igen, viszont én letegeztem, nem szólt rám. Utólag zavar ( pont 1 éve volt ).


NNegyedik

Oktatatóm a teherautóba a másik tanulótársammal beszélget, van egy kérdés amire egyikük sem tudja a választ, én beleszólhatok a beszélgetésbe ha tudom a helyes választ? Az volt a kérdés, hogy c20ne motort szereltek e G Astrába ( nem tudták, én tudom, hogy nem ).


Ötödik.

Ha telefonál valaki maradjunk az oktatónál,és ott előjön egy ismerősöm neve, akkor rákérdezhetek miután befejezte a telefonálást?


Köszönöm.



2020. júl. 5. 23:37
 1/4 anonim válasza:
32%

1: Szerintem igen

2-3:Én mindenkit magázok akit nem ismerek. Kiskorúakat is.

4:Szituációtól függ

5:Szerintem inkább ne. Az olyan mintha hallgatóztál volna.

2020. júl. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

„2-3:Én mindenkit magázok akit nem ismerek. Kiskorúakat is.”


Tyű, ez azért elég modoros:D

2020. júl. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mansour ***** válasza:

1. Szerintem a "jó napot" az általános köszönés, ez minden ilyen helyzetben (szerelő, bolt, hivatal) megfelel. Az "üdvözlöm" nekem kicsit idegenül hat, mintha az angol "hello" megfelelőjeként próbálnák alkalmazni, amit napszaktól függetlenül is lehet használni. De végül is nagy baj nincs vele, ha elterjed, nincs kifogásom ellene.

2-3. A magázás-tegezés témája kicsit zavaros, de alapszabályként, ha egy felnőtt minden ismeretlen felnőttet magáz, abból baj nem lehet. A közlekedés miért lenne kivétel?

4. Szerintem, ha valakit nem kérdeznek, az ne szóljon bele mások beszélgetésébe. Esetleg finoman lehet jelezni, hogy van valami közlendőd.

5. Helyzettől függ, és attól, hogy milyen viszonyban vagy az illetővel. Egy ismeretlennel szemben, akivel csak hivatalos viszonyban vagy, szerintem nem igazán illendő. Ha mondjuk kicsit már oldottabb viszonyban vagy az oktatóval, megfelelően udvarias felvezetés után esetleg rá lehet kérdezni.

2020. júl. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Az Üdvözlöm nem egy köszönés. Azt szokták rá válaszolni, hogy: Hát akkor üdvözöljön ! Egy jó üdvözlés: Jó napot kívánok.

2-3. Elsőre ne tegezz le senkit.

4-5. Csak akkor, ha olyan (közvetlenebb, bizalmasabb) köztetek a viszony.

2020. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!