Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok a füvezésről?

Mit gondoltok a füvezésről?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsa nekem hogy a médiában alig van szó a témárol, pedig már közel sem olyan megosztó mint pár éve. A köreimben a legtöbben ha nem mindenki próbálta már vagy rendszeresen használja, a youtube köszösségben például egyáltalán nincs jelen ez a téma, senki sem meri elmondani az ismertebb emberek közül hogy füvezett már vagy füvezik. De mégsem értem miért kell ezt titkolni amikor már tényleg szinte teljesen elfogadott. 17/L

2020. jún. 25. 20:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
Egyrészt nem elfogadott, másrészt bármilyen furcsa én sosem füveztem.
2020. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
Ha figyelmesen nézed rengeteg utalás van rá, de senki nem akarja nyilvánosan felvállalni azért mert büntetendő dolog.
2020. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Kort is írjatok kérlek.
2020. jún. 25. 20:30
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
21. század
2020. jún. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
71%

Nem elfogadott. Bármilyen hihetetlen sosem füveztem, és nem is tervezem kipróbálni sem.


20/f

2020. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Szia.


Nem elfogadott, egyáltalán. :) Van egy bizonyos réteg, akik híresztelik ezt, vagy saját véleményük alapján ez így van, azaz elfogadottnak tartják, valójában közel sem az ez a kis hazánkban, még. Sajnos, vagy nem sajnos.


Én például pártolnám. Gyógyászati célra, ide haza is. Akinek TÉNYLEGESEN SZÜKSÉGE van rá, annak írják fel a marihuánát, például. Például a rendkívüli, súlyos betegeknek, lásd: rákos betegek, kisegítő lehetőség lehet, sőt, a cannabis akár helyre is hozhatja azt, bármilyen meglepő, vagy ne. És kérek mindenkit, hogy ne jöjjenek ilyen téren a negatív kommentekkel, mert valóban így van. Képes kezelni, és gyógyítani a rákot, akár teljesen vissza fordítani azt, de sok más típusú betegségre is alkalmas a cannabis azaz a fű.


Én be vallom őszintén, hogy legalizálnám, AKÁR nem csak orvosi célra, de nyilván lennének feltételei.


Én füveztem nem olyan régiben, amolyan "koca füvesként". Ezt úgy kell érteni, hogy volt hogy 1, de akár 2 hétig nem szívtam egy jointot sem, de volt hogy egy héten elszívtam 2-3-at, de olyan is volt hogy 1 nap 3-at szívtam. Ez egy bő fél évig tartott, tehát 2018 Nov-Dec környékétől egészen tavaly nyár közepéig.


Hogy miért hagytam abba? Mert.:


- Sokba van, mármint anyagilag.

- Illegális, tehát bűncselekményt követsz el, ha termeszted, terjeszted, birtoklod és fogyasztod.

- Nem elfogadott a kis hazánkban. Megvan az a bizonyos társadalmi réteg (sajnos Ők vannak többen), akik szemében a fű csakis kizárólag drog, (hiába hogy természetes módon terem, hiszen egy növényről beszélünk, tulajdonképpen valóban gyógyszerről adott esetben) és aki használja, az csakis egy büdös utolsó lecsúszott csöves drogos lehet. Az emberek azonnal elítélik. Hát ezért. :)


Egyébként nem szoktam dicsekedni magamtól senkinek, de ha akár ismerősi, vagy új társaságban vagyok, és elő kerül a téma, nem szoktam titkolni. :) Igazából pont ...... más véleményére. :)


Hiányzik picit, mert tényleg jó volt. :) Ha lenne lehetőségem, akkor szó nélkül rá gyújtanék most egy spanglira. :)


Tudnék mesélgetni azért bőven sztorikat. Saját élményeket, tapasztalatokat, és pár év körülöttem lévő (közeli) dolgokat, tapasztalatokat. :)


És ennek a bő 80%-a pozitív, a kis mérték pedig a negatív. :)


Szóval döntse el mindenki saját maga.


22/F

2020. jún. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

Hát, azokban a körükben, ahol én mozgok, egyáltalán nem elfogadott illeglis drogot fogyasztani - mint pl. marihuánát. Én sem próbáltam soha sem, több ok miatt: 1. enélkül is tök jól éreztem magamat, 2. van egy csómó legális drog, ha nem akarsz józanon bulizni 3. illegális a használata, azaz, ha elkapnak, priuszom lesz --> karrieremnek, munkahelyemnek, stb. lőttek.


BTW orvosi célra jó lenne, ha lenne valamilyen gyógyszer a marihuána tisztított alkaloidjaiból - ehhez rengeteg kutatás lenne szükséges. Esetleg megfontolandó lenne orvosi célra legalizálni, de ehhez nem a füstöt belélegezve kellene fogyazstani, mivel ez káros. (orvostanhallgató vagyok, 23F)

2020. jún. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Valóban nem elfogadott ezért fél mindenki hogy megüti a bokáját.


Amúgy szerintem pl ha azt nézem egy buliba ott hagyok 20-30eFt ot Pesten és be se vagyok rúgva, 1g meg legyen 3000ft amiből 3-4 cigi kijon sztem olcsóbb, valamint nekem az alkohol olyan hogy komolyan 1 felest leverek és vissza jön... Éget, rossz. Sőr meg teli van kalóriával mire jól érzed magad tőle... Szóval emiatt en jobban támogatom a természetes zöldet, de mást nem. Ez sem rosszabb mint a pia, mind a 2 re rá lehet szokni, de a piára jobban. Hazaérsz beversz 1-2 sört és ennyi, hamar kimegy, de a zöld 5-6 óráig benned van, barhova kell menned kocsival meccesebb, ergo nem fogsz hetkoznap füvezni ha hirtelen tudod menned kell valahova.

2020. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

#6-os vagyok, Üdv!


Én utoljára 2000Ft-ért vettem grammját. Tehát egy ötösért 2,5g. Attól függ, hogy mennyit teszel bele igazából. Általában 0.2-0.4 között raknak egy cigibe. Bár, szerintem a 0.2 kevés alapból, aki "érzékenyebb" az ilyesmire, az biztosan megérzi azt is. Ennek már 1 éve. Átlagban 3000Ft körül mozog szerintem ma is, bár ezt nem tudom. A nyugati cuccok mozognak többe. Mármint nekünk magyaroknak persze, kint olcsó(bb)nak számít.


Egyébként egyetértek Én is, tehát szerintem az alkohol károsabb hosszabb távon, illetve ha valaki "rabja" az alkoholnak, legyen szó akár arról a bizonyos "szeretek inni, szomjazom, csak hétvégente buliba" vagy akár a "függő" kategóriáról, többe van, mint mondjuk a fű. És az alkohol ne feledjük el, hogy nyomorba dönt, a fű pedig nem. A fűre is rá lehet szokni, annál is alakulhat ki függőség, sőt, de attól nem lesz hülye, skizofrén stb. az ember. Ellenben vannak, akiknek az sem való, mert például nem tudják úgy kezelni, vagy csak szimplán nem bírják. Így náluk alakulhat ki esetleg valami, de erre hajnyi esély van, tényleg. Ezért vannak a fűről is olyan videók, meg olyan hírek a médiában, amilyenek. Pedig nagyon nem úgy van, és nem is úgy, mint a filmekben, vagy például a "Drog Nyomozók" sorozatban, amit a YouTubeon lehet megtekinteni, egyébként. Amerikát se tévesszük össze a való világgal, vagy Európával, jelen esetben kicsi hazánkkal. Tehát ha valaki most kezdene el füvezni, akkor az első pár alkalom után kiderül, hogy való-e neki, vagy sem. Ha nem, akkor pedig nem érdemes rontani a helyzeten. Tartom magamat az álláspontomhoz, nyugodtan vitatkozhatunk is, benne vagyok.


De szó mi szó, az ember el nem hinné, hogy mennyien füveznek a világon. Legyen szó akár egy (bocsánat az úgymond kifejezésért, ez természetesen nem csak Magyarországra igaz) "gettóról", vagy egy "nyomor lakótelepről", az ember azt hinné, hogy csak az "olyan" emberek füveznek, magyarul a "hülyék"... Pedig nem így van. Meglepődnének, hogy milyen emberek is használják. Csak hogy pár szakmát említsek: Politikus (nem, nem Borkai, Ő amúgy is kokózott, az merőbben más), Orvos, Ügyvéd, Rendőr stb. stb. de akár egy gyári dolgozó és/vagy egy bolti eladóról is beszélgethetünk, azaz teljesen átlag emberekről. Gyakorlatilag végtelen a lista. Persze, az első pár szakmabélinek könnyű, nekik van pénzük az "egészségre" és a "gyógyulásra", egy gyári melósnak például 200.000Ft-os fizetésből pedig nem igazán, akár egyedülálló, akár nem.


Lehetne itt hosszú történeteket írni, saját tapasztalatokat is, véleményt, de akkor nagyon hosszú lenne ez a topic.


Ellenben ha valakit érdekelne valami ezzel kapcsolatban, azaz a fűvel, állok rendelkezésére, nyugodtan lehet kérdezni. Amire tudok, válaszolok, illetve ha tudok, akkor segítek természetesen. De ne az legyen rögtön, hogy tudok-e intézni, meg hogy mennyibe mozognak, mert arról a jelenlegi álláspontról nem tudok nyilatkozni, illetve én magam sem csinálom, mint ahogy írtam. Utoljára 1 éve szívtam, köszönöm szépen a megértést. :D


(Csak mert voltak olyanok, akik írtak, hogy Ők szeretnének venni. :P :D Mondom szuper, rossz helyre jöttél/jöttetek. Tiszta erkölcsim van, szeretném ha így is maradna. :D)

2020. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Mattyer1 válasza:
77%

Én egy pár éve eléggé megtörtem lelkileg, és mivel nem volt senkim így alkoholhoz nyúltam egy idő után. Ma már jól vagyok, de ha megiszok két sört, akkor reggel vagy valamikor hajnalban hasmenés miatt rohanok a wc-re.


Ha tehetem, mindig van nálam egy kis zöld, de vidéken ez nem így megy. Hülyének néznek, sokat vársz rá, drágább, stb... Nem feltétlenül éri meg a hűhót, és kár hogy akkora para van miatta.

Én elég sok mindent köszönhetek a mokknak, és amikor leálltam az alkohollal, nagy szerepet játszott benne a fű is.


Az, hogy mennyire elfogadott, az más kérdés. Én úgy vettem észre, hogy középiskolások, egyetemisták korosztályában eléggé elfogadott dolog, még vidéki városokban is. Falun eléggé rossz szemmel nézik, főleg mert ott inkább a herbál uralkodik, és általában nem érdekli a falusit, hogy mit szívsz. Ne szívd.

Budapesten viszont úgy vélem hogy ez már a mostani 40-50-es korosztályban is viszonylag elfogadott, társadalmi pozíciótól függetlenül.


Persze az is igaz, hogy ha füvezel, akkor valszeg az ismerőseid is füveznek, és ha nem füvezel ,akkor az ismerőseid is jobbára nem füveznek.

2020. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!