Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a probléma a zsidókkal?...

Mi a probléma a zsidókkal? Miért kell utálni őket?

Figyelt kérdés
Én jobb oldali vagyok, de sok jobboldalival ellentétben nem utálom a zsidókat. Egyáltalán mit ártottak nekünk? Rengeteg zsidó származású magyar tudós van akikre büszkék lehetünk. Esetleg akinek valami igazi oka van őket utálni, azt megkérem hogy szitkozódás nélkül írja le.

2020. jún. 16. 06:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%

#10 ha ez az alapja... de aki antiszemita, az általában Istenben sem hisz. Ugyanis aki hisz Istenben, az olvassa a Bibliát, ami tele van a zsidó nép történeteivel, és még ráadásul Jézus is zsidó volt. A kereszténységet nem lehet komolyan venni a Biblia nélkül, szóval aki utálja a zsidókat, az nem keresztény, tehát miért is van kiakadva azon, hogy megölték Jézust?

Meg amúgy is, ennek így kellett lennie, hogy Jézus meghal és feltámad! Előre el volt tervezve

2020. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hát igen nagyábol azokat a válaszokat kaptam amikre számítottam. :) Sokotokkal egyetértek. Aki olvassa ezt a kérdést és utálja őket annak nincs is igazi oka utálni, és hozzá sem szól. Ez a gyűlölet szerintem a II világháború örökségéből, irigységből illetve a biblia félremagyarázásából jön szerintem.
2020. jún. 16. 12:05
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra vagy kíváncsi, hogy a történelem során miért alakult ki az antiszemitizmus, szerintem két oka van:

1. vallási ok: a keresztények szemében "ők ölték meg Jézust". (Nem a vallásos keresztény embereket szeretném megbántani ezzel, egyszerűen korábban ez egy jellemző nézet volt.) Ehhez kapcsolódik az eltérő kultúra: sok valláson alapuló szabályt tartanak be, ami a keresztényeknek furcsa volt (és pl. a középkorban az egyszerű ember nem tudott olvasni, illetve latin nyelvű igehirdetés volt, így nem ismerte ezeknek az ószövetségi alapját).

2. gazdasági ok: ezt már írta az egyik válaszadó. A zsidók gyakran törekedtek a feljődésre, tanultak, taníttatták a gyerekeiket, ezáltal jövedelmező állásokat töltöttek be.

+3. A korábban meglévő antiszemitizmus nagyon felerősödött az 1. világháború után, ennek fő oka az volt, hogy a vesztes országokban, főleg Németországban megjelent egy olyan nézet, hogy a háborút nem is vesztette el a hadsereg (hiszen nem szenvedtek egyértelmű vereséget, nem foglalta el az antant az országot), hanem a "belső ellenség" (ennek kiáltották ki a zsidókat) árulást követett el.

2020. jún. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

Az általam személyesen ismert zsidók közül most egy se jut eszembe, akit utálnék. Többnyire rendes, barátságos emberek. De én egyetlen magas polcon lévő zsidót se ismerek, ezért van, hogy egyiket se utálom az ismerőseim közül.

Akik viszont bankvezetők, filmesek, vezető orvosok, vagy bármilyen jól fizető vezető pozícióban vannak, azok mindenhová zsidókat nyomnak be, akár alkalmasak a posztra, akár nem. Ez ugye azzal jár, hogy a sokkal jobb képességű gojokat nem veszik fel, pl. a filmipar nagyon belterjes lett, úgy nálunk, mint Amerikában. Ez a probléma. (Természetesen, elismerem, hogy sok jó képességű van közöttük, de némelyik meg rendkívül ostoba, ismerek olyanokat, akik még pénzért se kapták meg az érettségit.)

A hitleri német propagandának is volt alapja. Zsidó nagyiparosok és nagytőkések egymással összefogva kijátszották a rendszert, és mindenhatóvá válva az egész országot a saját érdekeik szerint irányították. (Mint most nálunk a Fidesz meg a velük együttműködő pénzemberek.) Németeknél lásd pl. Fuggerek, meg sok más család a későbbiekben is.

A Magyar Királyság történetében is több alkalommal zsidók irányították a király politikáját, amikor csődközelbe került az állam, hatalmas kölcsönök fejében befolyást kaptak. Néha nem is kellett visszafizetni, hanem helyette megkapták pl. az erdélyi meg felvidéki aranybányászat jogát 100 %-ban.

És ilyen erős befolyásuk később is volt, van.

2020. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
63%
Ismertem egyet. Nagyobb hazug disznó mint egy utolsó cgny.
2020. jún. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
68%

Hiába pontoztok le! Azt írtam: Ismeretem egyet, tehát ezzel még nem általánosíttam!

Nagyobb hazug volt mint egy utolsó cgny... Felelősséget nem vállalt semmiért. Képes volt több embert is átverni akiket utána simán kiröhögött, és letagadott mindent. Még akkor is hazudott amikor kész bizonyítékok lettek a pofája elé téve, előállt egy primitív kamu "magyarázattal". Esküszöm! A Mónika show nevű műsorban szereplő egyének különbek mint ő.

2020. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
26%
Úgy átvert mint a szél. Nemcsak engem még több embert is utólag kiderült és még hány lehet? Most röhög a markába szó szerint...
2020. júl. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
25%
Átver, hazudik, nem vállal felelősséget, kitálalt történetekkel áll elő, hülyének nézi az embert, beképzelt, lenéző, azthiszi bárkit át tud verni, csúszó mászó amíg az érdeke, nagyjából ennyit róluk. Ez a tapasztalatom.
2020. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!