Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a probléma a zsidókkal?...

Mi a probléma a zsidókkal? Miért kell utálni őket?

Figyelt kérdés
Én jobb oldali vagyok, de sok jobboldalival ellentétben nem utálom a zsidókat. Egyáltalán mit ártottak nekünk? Rengeteg zsidó származású magyar tudós van akikre büszkék lehetünk. Esetleg akinek valami igazi oka van őket utálni, azt megkérem hogy szitkozódás nélkül írja le.

2020. jún. 16. 06:29
A kérdező szavazást indított:
Jobb oldali vagyok de nem utálom a zsidókat
Jobb oldali vagyok és utálom a zsidókat
Bal oldali vagyok és nem utálom a zsidókat
Bal oldali vagyok és utálom a zsidókat
42 szavazat
1 2
 1/18 qkker1 ***** válasza:
74%
Mert valakit mindig muszáj utálni, és a zsidógyűlöletnek/antiszemitizmusnak évszázados "hagyománya" van.
2020. jún. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem "kell". Személyesen nem is ismerek egyet sem. Tudtommal.
2020. jún. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%

Leírom az igazságot, kérlek ne pontozzatok le azért mert más világképetek van. A zsidó-keresztény hit szerint aminek alapja ugye Biblia, a zsidók Isten kiválasztott népe. Ha megnézed, valamilyen módon mindig felülkerekednek a dolgokon, mindig sikeresek, rafináltak. Ha csak megnézed, milyen házakban laktak, mut dolgoztak. A semmiből lett egy országuk Izrael, amit ugye teljesen eltüntettek, a zsidókat szétszórták az egész világban. Mégis meg tudtak maradni és most újra van országuk. Egyébként valahol vannak még zsidók, mert hiányzik még létszám a bibliai létszámhoz képest (az holokausztot is figyelembe véve), és majd egyszer csak jönni fog a hír, hogy pl valahol afrikában találtak zsidó származású rengeteg embert!

Szóval az a lényeg, hogy mivel Isten kiválasztott népe, ugye Jézus is zsidó volt, ezért van ez az áldás rajtuk. Az emberek pedig irigyek arra, aki sikeres...

Olvassatok ennek utána, mert amúgy nagyon érdekes! :)

2020. jún. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
15%

1#, Baromság. Egyszerűen csak kúltúrát tekintve bölcsesség farmolására, fejlődésre törekednek, gondolkodó emberek.

Nincs olyan, hogy kiválasztott nép. Minden élőlény kiválasztott. Az elgondolás hogy ez nem igaz, istenkáromlás.

2020. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
Én egyik oldali sem vagyok. Nem vagyok politika hívő. Én mindenkit a személyisége alapján ítélek meg. Szóval kollektíve senkit se utálok.
2020. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Jobboldali, hívô vagyok, az A-t jelöltem.
2020. jún. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
59%
Én nem utálom őket, de a zsidók tényleg nem százasok. Az egész zsidó vallás abból áll hogy vannak szabályok amiket be kell tartani. Lényegtelen hogy miben hiszel, lényegtelen hogy milyen ember vagy, amíg betartod ezeket a szabályokat addig jó zsidónak tekintenek. Én ezt nem is tudom vallásnak elfogadni.
2020. jún. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Mert nem bírja elnézni a sok tehetségtelen barom, hogy ők szorgalommal és magas szintű tudással vitték valamire. Sok zsidót ismerek, mindegyik rendkívül művelt.
2020. jún. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%
Ugyan az igaz, mint a cigányságra. Van belőle normális és kevésbé az. Nyilván ők a bakszektorban erősek és ezáltal nagyobb utálatot váltanak ki. Egyébként megfigyelhető hollywoodban is, hogy elég rendesen segítik egymást, de ez minden más népcsoporttal így van.
2020. jún. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell utálni őket. Nekem több zsidó ismerősöm is van, akit kedvelek. Nem azért, mert zsidó, hanem azért, mert rendes ember. Ez nem függ össze.

Amúgy az antiszemitizmus alapja elvileg az, hogy "a zsidók" ölték meg Jézust.

2020. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!