Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Külföldön élő magyarok! Ti...

Külföldön élő magyarok! Ti hogyan viselkedtek ha találkoztok egy másik magyarral?

Figyelt kérdés
Németországban élek, egy olyan helyen ahol relatív sok magyar él,ha végigmegyek a központon nagy valószínűséggel találkozni fogok legalább egy magyar személlyel vagy családdal. A kérdésem az, hogy ti hogyan viselkedtek ilyen helyzetben? Odaköszöntök vagy szó nélkül hagyjátok? Sokszor láttam, hogy más népek ismeretlenül is szóba elegyednek egymással ha meghallják, hogy az anyanyelvükön beszél a másik. A magyarokkal sajnos nem ez a tapasztalatom.

2020. jún. 4. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az h oda köszönsz még oké de sokan nem szeretnek hosszú percekig cseverészni idegenekkel csak azért mert az is egy külföldön elő magyar.
2020. jún. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem mindenki egyforma. Lehet, hogy van, aki örülne neki ha leállnál vele beszélni (ha épp nincs más dolga), de szerintem a legtöbbnek (főleg akik már egy ideje kint élnek és megvan az ismerettségi körük) nem igazán jönne be ha egy vadidegen leállítaná őket és elkezdene neki beszélni perceken át.

Én még nem láttam, hogy két vadidegen ismeretlenül elkezdene beszélni egymással az utcán csak azért mert ugyanabból az országból vannak.

Gondolom még csak nem régóta élsz Németo-ban, ezért örülsz ha magyar szót hallasz és egy indokot találsz, hogy ismerkedhess. Ez teljesen normális, hogy szeretnél ismerkedni ha még nincs társaságod.

Én nem mentem oda senkihez, de még rá se köszöntem csak azért, mert magyar volt.

Eleve honnan tudod, hogy magyar: onnan, hogy magyarul beszél valakivel. Telefonon vagy személyesen. Nem túl udvarias dolog valakit félbeszakítani ha telefonál, nem leszel szimpatikus. Ha utcán vagy parkban beszélget egy baráti társaság, akkor belefér még akár az is, hogy odamész és szóba elegyedsz velük.

2020. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Én az elmúlt évtized nagyobb részét angol nyelvterületen töltöttem, úgy, hogy nem nagyon beszélek magyarul. Ezen ront az is, hogy customer serviceben dolgozom, napi 8-10 órát töltök locsogva angolul, hivatásszerűen, és aztán hazamegyek a szintén csak angolul beszélő páromhoz...


Sajnos be kell vallanom, hogy magyarul állati esetlen vagyok az első öt percben mire átáll az agyam, és visszazökkenek ebbe a nyakatekert, magázós tegezős ragozós anyámkínjás nyelvbe. Egy vadidgenhez random odaállni makogni...a legtöbb sajnos azt hiszi, hogy ez valami nagyzolós fitogtatás úgyhogy inkább kussolok.


Az ember agya ráál az egyszerűbb kifejezésekre, és nem tesz különbséget a nyelvek között. Pár itteni magyar ismerőssel, meg a szüleimmel ezt a borzalmas hunglish kotyvalékot beszéljük, mikor melyik szó esik kézre. De a legrosszabb ellenségemnek se kívánom, hogy ezt csak úgy értelmezze.


Na jó, ha melóban vagy pl boltban látok valakit kézzel-lábbal-mutogatva magyarázni, vagy közterületen látványosan eltévedni, akkor persze odamegyek segíteni, de egyébként nem.

2020. jún. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor külföldön éltem, én szívesen beszélgettem magyarokkal, de hamar észrevettem, hogy nem mindenki van ezzel ugyanígy, ami nem is baj. Ha hallottuk egymást, mindig köszöntünk ismeretlenül is, az meg úgyis látszott a másikon, ha beszélgetni szeretne.
2020. jún. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

En kozel 3 eve lakom kulfoldon es csak 1 szer hallottam magyarokat beszelgetni. Akkor pont uzletben dolgoztam, nekik segitettem es mikozben vartak elkezdtek magyarul beszelgetni. Kicsit szobaelegyedtem veluk.

Mind harman meglepodtunk :)

Itt keves a magyar ugyhogy valoszinuleg ha engem hallana valaki magyarul beszelni akkor odakoszonne legalabb es en is szobaelegyednek ha hallanek magyar szot pl boltban. Engem nem hall senki itt magyarul beszelni mert a felesegemmel angolul beszelek, sot mindenkivel, csak 1 magyar parral tartom a kapcsolatot itt kint.

Ha sok lenne a magyar akkor senki sem koszongetne idegeneknek.

A mexikoiak nem koszongetnek egymasnak mert rengetegen elnek itt. Ha kulfoldit hallok akkor 99% hogy spanyolul beszelnek.

2020. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!