Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magasrangú ismerősömhöz...

Magasrangú ismerősömhöz odamenjek kondiban kezet fogni, ha egy másik emberrel beszélget? Vagy csak biccentsek oda?

Figyelt kérdés

Szomszédom az ember, ő 55 éves, én 27. Jóban vagyunk, néha beszélgetünk, amikor meglát odajön kezet fogni. Én is így szoktam tenni.

Tegnap ugyanabban a konditeremben voltunk. Egy barátjával beszélgetett éppen a gépek mellett, ránézésre ő is magasrangú volt.

Én elmentem mellettük és odaköszöntem “Szia Gábor, jó napot kívánok (a másik embernek)”. De nem mentem oda hozzájuk, viszont ma már nem is nagyon akart a ház előtt köszönni nekem, látszott hogy megharagudott. Oda se jött, pedig máskor mindig kérdez ezt-azt.

Tiszteletlenségnek gondoltam hogy odamenjek két ötvenes férfihoz, meg nem is tudtam hogy kéne viselkedni a másikkal. Voltam már olyan helyzetben hogy ilyen esetben odamentem, nyújtottam a kezemet az idegennek is, de nem viszonozta. Ebből gondolom hogy ezt így nem illik.


2019. okt. 16. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Konditeremben nem szokás kézfogással köszönni.


Ha meg szerinted valami baja van veled, akkor miért nem kérdezed meg töle, mi a problémája?

2019. okt. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod, az lehet bizalmas beszélgetés is, rosszul néz ki, amikor valaki bunkó módon belerondít egy kierőszakolt kézfogással. De a tekintetükből is lehet látni, hogy van fontosabb dolguk is. Ha pl. be akart volna mutatni a másiknak, bizonyára odahívott volna.
2019. okt. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha ezen megsértődött, teljesen mindegy, ha kezetfogtál volna vele akkor holnap azon hisztizett volna hogyha túl gyorsan pislogsz.
2019. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Magasrangú? Nincs ilyesmi. A kondiban és a szomszédban ugyanolyan ember, mint te. Nem a beosztottja vagy egy munkahelyen. Amúgy sem kell kinyalni a seggét és másként viselkedni vezető beosztású emberekkel.
2019. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!