Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A néger férfiak nagy részének...

A néger férfiak nagy részének miért van szakàlla?

Figyelt kérdés
2020. máj. 20. 22:47
1 2
 11/20 mustafa33 ***** válasza:
Mondod? Nem mondod, csak mikor a válaszokat kritizálod akkor mondod. Utólag. Tanulj meg értelmesen kérdezni.
2020. máj. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Így kezdődött a kérdésem: a néger férfiak...

Azt is írtam lentebb hogy személyesen is ismerek...

Nem gondoltam, hogy ezt még magyaràzni kell több mondattal 😃🙋‍♀️

2020. máj. 27. 21:28
 13/20 mustafa33 ***** válasza:
Manócska, és szerinted néger férfiak csak afrikában vannak? Például Franciában már talán több van mint euroeurópai. Az sem utal Afrikára, hogy személyesen ismered őket. Ez olyan mint a vicc: - Anyuu, hol van Afrika? - Nem tudom fiam, de nem lehet messze, mert minden reggel látok egy négert erre biciklizni.
2020. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Manócska, és szerinted néger férfiak csak afrikában vannak? Például Franciában már talán több van mint euroeurópai. Az sem utal Afrikára, hogy személyesen ismered őket."


Mi is (akikről beszélek és én) európàban vagyunk. De a kérdésem szempontjàból ez teljesen lényegtelen. Afrikàból szàrmaznak, függetlenül attól hol élnek,tehàt négerek. Remélem így màr érthető, hogy a néger szó mégis utal az afrikai szàrmazásra. 🙋‍♀️

2020. máj. 28. 03:01
 15/20 Meton ***** válasza:
59%
A négerek tulajdonképpen azok, akik Afrika középső részéről származnak, Niger, Nigéria országokból például. Róluk nevezték el az országot is. Szóval nem kellene minden fekete bőrűt lenégerezni. Ha minden afrikai néger lenne, ez olyan lenne, mintha minden ázsiai kínai lenne. Vagy minden fehér mondjuk germán. A szudániak nem négerek, csak feketék. A marokkóiak és az észak-afrikaiak nagyrészt feketék, de nem négerek. De az indiaiak is sokszor feketék, pedig nekik Afrikához sincs közük.
2020. máj. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 mustafa33 ***** válasza:
Meton, te tudod mit jelent a "néger" szó a magyar nyelvben? Afrikai gyökerekkel rendelkező feketebőrűt. A szudáni négerek miért is ne lennének négerek? A kenyai, ugandai, tanzániai négerek sem lennének azok? A maszájok, a bantuk, micsodák szerinted? Talán afrikai eszkimók? Te csak a paleo-negrideket tartod négernek, de a negrid raszhoz tartoznak a szudáni negridek is és a bantu negridek is, sőt az afroamerikaiak is. Nem tarotoznak ide a bushmanok és europidokkal kevertek az etiopidok. Egyébbként a néger szó a negro-ból származik ami feketét jelent.
2020. jún. 3. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Meton ***** válasza:

A néger sok mindent jelent, többek közt szolgát is. A szudánit, meg a kenyait, ha egymás mellé állítod, látszik, hogy teljesen mások, de rendben van, maradjunk abban, hogy fekete bőrű afrikai eredetű. A negro jelentése valóban a feketére vezethető vissza, de ez nem angol szó, az angolok nyelvben már teljesen más értelemben használták, ami mondjuk inkább a rabszolgához közelebb áll. Én azt akarom mondani, hogy nem minden fekete bőrű ember származik Afrikából. Itt egy link, csak az arcokat nézzétek:


[link]


Ők indiaiak, talán lejön elsőre is, de a lényeg, hogy nekik is fekete a bőrük, viszont náluk a férfiak valóban szakállasak.

2020. jún. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 mustafa33 ***** válasza:
Akkor kend be magad boxal és állj be közéjük pűspöknek, minek kérdezed ha te tudod jól?
2020. jún. 7. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 mustafa33 ***** válasza:
Meton, ki mondta, hogy az indiaiak négerek? De ott vannak közel az andamániak és azok már negroidok. A néger az néger, a szolga az szolga, lehet akár lila is, attól hogy szolga még nem néger. Attól hogy valaki hegedűl még nem cigány, és attól hogy valaki cigány még nem fog tudni hegedűlni. A te filozófiád szerint ha a néger szolgát jelent, akkor a szlávok is négerek, mert a sclavus is szolgát jelent letinul meg szlávo is? Miért jelentene szolgát a néger? Ugyan milyen nyelven? Bizonyos argóban másodlagosan ráruházott jelentés egy szavon, még nem jelenti hogy annak a szónak az az értelme. Valaha a kereskedőt görögnek mondták, még ha német is volt, vagy a kertészt bulgárnak akkor is ha magyar volt. Hogy Joe bácsi Connecticutból a szolgát niggernek nevezi még nem minden néger szolga.
2020. jún. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Meton ***** válasza:
Azt írtam, hogy az angol nyelvben a néger nem feketét jelent, hanem szolgát, alacsony rendű embert. De ne bonyolódjunk bele. A lényeg, hogy már mindenki néger, az is, akinek származás szerint semmi köze a négerekhez. Itt hoztam fel példának az indiaiakat, akik egyértelműen nem négerek, de még nem is afrikaiak, csak soknak fekete a bőre. De az afrikai törzsek is nagyon különbözőek. Soknak fekete a bőre, de nem négerek. Tehát maguk a négerek, akik mondjuk kenyaiak, azok nem szakállasak. Ugyanakkor a berberek például gyakran feketék, de szerintem nem négerek. Na ők már szakállasak. Szóval nem mindegy, kit értesz néger alatt szakáll szempontjából. A szakállas alatt értsd azt, hogy van erőteljes testszőrzetük, ha nem borotválják. A kenyai négereknek nincs.
2020. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!