Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi történik, ha 10-20 forintta...

Mi történik, ha 10-20 forinttal kevesebbet fizetek és úgy próbálok távozni egy üzletből?

Figyelt kérdés

Mert pl. goromba volt az eladó. A termék árában benne van a kiszolgálás is.

Gondolom, a rendőrség nem foglalkozik azzal, hogy valaki tartozik 20 forinttal. Komolyabb dolgokkal sem érnek rá foglalkozni.

Pl. Spar esetében ez valószínű nem megoldható, mert eléggé erős a biztonsági rendszer, de kisebb boltokban megteheti az ember, ha fizikailag nem akadályozzák.


Nem tervezek ilyet, mindenkinek a maga lelkiismeretével kell elszámolnia, mennyire goromba másokkal. Csak érdekelne.


2020. máj. 11. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ne a céget, (tulajdonos(t)okat) károsítsd meg egy idióta miatt.
2020. máj. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy buta önbíráskodás lenne...
2020. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De nyugodtan menj csak ki, sőt az eladóval erőszakoskodj is, majd a rendőrség megy utánad, és akár rablás is lehet a vád! (mindegy, hogy egy forint, vagy bármennyi) Miért nem vásárolsz annyiért, amennyi pénzed van?
2020. máj. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Szerintem 20ft-on nem múlik semmi.

Ezt úgy értem hogy inkább fizesd ki a teljes árat, hisz a 10-20ft-ból úgysem tudsz mit csinálni.

Ha valaki észre veszi hogy nem fizetted ki az összeget akkor vagy szólnak érte vagy komolyabb büntetést is kaphatsz.

2020. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1. Nem mondtam, hogy ezt akarom csinálni. Sőt, direkt leírtam, hogy nem akarok ilyet csinálni. Egyébként meg az "idióta" (nevezzük így) költsége lesz ez, tehát nem károsul a tulajdonos, másrészt a tulajdonos felelőssége, hogy kit alkalmaz.


2. Inkább az a buta, szakszerűtlen, aki nem tud a vevőkkel udvarias lenni. Ha rossz napja van, akkor is lehet elnézést kérni. A vevőnek pedig lehet óhaja, sóhaja, kérése, amit minimum meg kell hallgatnia annak, aki kiszolgálja. De itt óhajról, sóhajról nem volt szó, csak egyszerűen goromba eladóról.


3. Ahogy a kérdésben írtam, "nem tervezek ilyet", az eladóval erőszakoskodás pláne fel sem merült! Teljesen félreértelmezted a kérdést, nem arról volt szó, hogy nincs annyi pénzem!

Rendben, szerinted 10-20 forint miatt foglalkozni fog ezzel a rendőrség, én ebben nem vagyok biztos. Valakinek szétverték az autóját, amit kamera is rögzított, azzal semfoglalkoztak, mert nem volt ilyenre idejük. De rendben, ez a kérdésre válasz volt, lehet, hogy így van és rablás vádjával megbüntetnének.


Szóval a kérdés továbbra is az, hoyg mi történne ilyenkor. Nem az a kérdés, hogy az önbíráskodás-e vagy hogy kit károsít meg ezzel az, aki ezt tenné (aki nem én vagyok).

2020. máj. 11. 13:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem erőszakos az, aki, akkor simán lopás,szabálysértés. Akár a rendőrség is foglalkoztat vele, igen. Az, hogy más esetben hogy járt el, ezt az ügyet nem befolyásolja. Az eladó meg nyilván nem lehetne bunkó, de sokszor sajnos mégis az. Ez van sajnos.
2020. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KZitus ***** válasza:
100%

Te tényleg 10-20 forinttal akarod büntetni a goromba eladót?

:-)

2020. máj. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szimplan kirohognenek, vagy azt hinnek, nem tudsz szamolni. Ha figyelmeztet az elado, hogy kevesebbet adtal es ennek ellenere tavozol, akkor is maximum kesobb szanakoznak rajtad egy jot, mekkora gyoker vagy.

Nyilvan nem kell bunkonak lenni vevovel, en is utalom az ilyen flegma idiota eladokat, nem az en hibam, ha nem jott be neki az elet. De ez a “bosszu” annyira kicsinyes, hogy nem tudom eldonteni, egy ilyen helyzetben a bunko elado a rosszabb, vagy a vevo🤷🏼‍♀️

2020. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Szóval a kérdés továbbra is az, hoyg mi történne ilyenkor."


Onbiraskodas, mar leirtak. Ezt kovetheti feljelentes.

Nem ez a helyes modja a dolgok intezesenek. Pont ezert van a boltokban panaszkonyv.

2020. máj. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem fizetted ki tehát bolti lopás a többit meg a Btk. tartalmazza.
2020. máj. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!