Hány forint 1-1 kilogramm alma ára ha: vesz 1 kg jonatánt és 1 kg starkingot, akkor 120 forintot fizet.1 kg starking és 1 kg golden éppen kétszer ennyibe kerül. Ennél pedig éppen 30 forinttal fizet kevesebbet, ha 1 kg goldent és 1 kg jonatánt vesz?

Előre is köszi
2018. jan. 19. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Tehát ha mindegyikből 2-2 kg-ot veszünk, akkor 120+240+210=570 forintot fizetünk, így ha mindegyikből 1-1 kg-ot veszünk, akkor 570/2=285 forintot. Mivel tudjuk, hogy 1 kg jonatán és 1 kg starking összesen 120 forintba kerül, akkor ezt kivéve a kosárból és az összegből, azt kapjuk, hogy 1 kg golden ára 285-120=165 forint.

Innen be tudod fejezni?

2018. jan. 19. 13:51
 2/3 anonim ***** válasza:

J+S = 120

S+G = 2*120

G+J = 2*120-30 (ha jól értelmeztem a feladatot)


Innen már pofon.

2018. jan. 19. 16:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Pláne, ha még egyenletrendszert sem tanult megoldani...
2018. jan. 19. 23:02