Előre is köszi2018. jan. 19. 13:11
1/3 anonim válasza:
Tehát ha mindegyikből 2-2 kg-ot veszünk, akkor 120+240+210=570 forintot fizetünk, így ha mindegyikből 1-1 kg-ot veszünk, akkor 570/2=285 forintot. Mivel tudjuk, hogy 1 kg jonatán és 1 kg starking összesen 120 forintba kerül, akkor ezt kivéve a kosárból és az összegből, azt kapjuk, hogy 1 kg golden ára 285-120=165 forint.
Innen be tudod fejezni?
2/3 anonim válasza:
J+S = 120
S+G = 2*120
G+J = 2*120-30 (ha jól értelmeztem a feladatot)
Innen már pofon.
3/3 anonim válasza:
Pláne, ha még egyenletrendszert sem tanult megoldani...