Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szokhatok le a káromkod...

Hogyan szokhatok le a káromkodásról?

Figyelt kérdés

Alapjáraton egy intelligens embernek tartom magam, de ezzel elég sokat veszítek belőle..lassan már észre sem veszem magam, minden második mondatomban van valami szitokszó. Sajnos a szüleimtől tanultam el..tudom, furcsa kérdés, de értelmes válaszokat szeretnék 😅


L



2020. ápr. 18. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak és kizárólag erős akarattal, odafigyeléssel.
2020. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy szoros karkötőt amit nehéz le meg felrakni. Ha rajtakapod magad a káromkodáson csak tedd át a másik kezedre.

Nekem is így sikerült leállni.

2020. ápr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet hülyén hangzik, de első lépésnek gyakorold be, hogy valami "nem csúnya" szitokszót használsz. Pl. hogy "jaj már nem működik az a huncut wifi". Vagy hogy "fűzfán fütyülőjét már ennek a wifinek".
2020. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) amúgy azért is szeretnék leszokni róla, mert van két öcsém, akiknek példát szeretnék mutatni 😅
2020. ápr. 18. 23:57
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Sehogy. Teljesen felesleges ilyen kényszerűen kerülni ezt. Semmi gond nincs a trágár szavakkal.
2020. ápr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy egy korábbi válaszoló is írta, szerintem is az a legtutibb, hogy bővítsd a szókincsedet, hogy minél nagyobb választékból válogathass csúnya szavak helyett: a manóba, ejnye, tyűha, hejhó, azt a fűzfán fütyülő... stb.


Rám amúgy az volt a legnagyobb hatással, hogy egyes emberek hogy néztek rám, milyen kiábrándultan, némelyek még mondták is, hogy ilyen szép kislány hogy beszélhet ilyen csúnyán, vagy hogy milyen romlott belsőt mutatnak kocsishoz illő szavak, egy szóval könnyedén össze lehet törni valakinek a képét arról, hogy egy úri lányt lát benned, mi van, ha éppen álmaid hercege, pont emiatt ábrándul ki belőled - teljesen megszokás kérdése, és érdemes a környezetedet is, akár a szüleidet is erre kérned, átmotiválnod, mert ez tényleg csak megszokás és erős akaraterő kérdése!


Hajrá!

2020. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Social Psychological and Personality Science tanulmánya szerint a káromkodás az őszinteség indikátora. Ugyanis a szitkozódás és az őszinteség, játszmázás hanyagolása között összefüggés van.

Ahogy nem torzítjuk a nyelvezetet, úgy nem torzítjuk a nézőpontot sem. A káromkodó emberek őszintébbek.

Ráadásul a káromkodásnak szerepe van a hétköznapi nyelvben, bizonyos érzelmeket és véleményeket hitelesen csak általa lehet közvetíteni. Valószínűleg ezért jellemző, hogy a csúnya beszéddel élő emberek EQ értéke magasabb és magasabb szintű integritással is rendelkeznek.

A stressz levezetésére gyakorolt hatásáról ne is beszéljünk. Azt hiszem az egyértelmű.

Érdekesség, hogy szintúgy kutatások bizonyítják továbbá azt is, hogy a csimpánzok is káromkodnak. A macskáknál még képlékeny, de vannak ilyen vélemények, hogy náluk is esélyes.


Zárás gyanánt a személyes véleményem, hogy egy választékos, láthatóan művelt embert tükröző nyelvhasználatban 1-2 jól pozícionált, ügyesen elhelyezett trágár szó kiváltképp stílusos:D

Glen Duncan egyik könyvében is jellemző volt ez a formula és imádtam.

2020. ápr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!