Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a káromkodásról? Rengeteget káromkodok és többen megjegyezték már, hogy zavaró! :/ 13/L

Figyelt kérdés
Az emberek mindig ledöbbennek,mikor elkezdenek velem beszélgetni. Eléggé "kawaii" külsőm van,mindenki azt hiszi rólam,hogy egy visszahúzódó ártatlan lány vagyok. (Régebben volt go f*uck your #selfie pólóm is és hasonlók,de a külsőm eléggé megváltozott.) Mindig rózsaszín cuccokban járok,2 copfban hordom a hajam nyuszis hajráffal. Viszont mikor beszélgetek valakivel észre sem veszem,hogy káromkodok.Ha jobban megismernek tudják,hogy rengeteg káromkodós KPOP zenét hallgatok,ami megint nem túl biztató:D. Előfordult,hogy tanár előtt is kicsúszott a számon pár szép szó,de rám sem szólt,mert ő még csúnyábban beszél. ._. Engem is zavar néha,de ösztönösen beszélek így. Hogyan tudnék leszokni?
2017. aug. 25. 23:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy odafigyelsz arra, hogy mit mondasz, megválogatod a szavaidat, nem csak fo$od a szót gondolkodás nélkül. Tudom, ez nem könnyű, de muszáj lesz, mert tényleg elég kiábrándító, visszataszító, ha valaki egyfolytában csúnya szavakat használ. Akkor meg főleg, ha még lány is.

Nem vagy te egy lecsúszott kocsmatöltelék, hogy egyfolytában káromkodj, ezt tartsd szem előtt. Valamint ez nem ösztönös, hanem tanult dolog - ugyanígy öntanítással le is lehet róla szokni, csak oda kell figyelned arra, hogy hogyan beszélsz, mit mondasz.

2017. aug. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak úgy, hogy állandóan ez járjon a fejedben, folytonosan ügyelj arra, hogy hogyan beszélsz. Idővel javul majd...
2017. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!