Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a káromkodásról? Mivel helyettesítsem?

Figyelt kérdés

Temperamentumosabb típus vagyok, sokszor eleresztek egy csomó indulatszót. Viszont nagyon le szeretnék róla szokni.


Gondoltam, hogy legegyszerűbb az lenne, ha helyettesíteném valamivel a csúnya szavakat, például "kutya fáját" meg ilyenek. Nektek van ilyen helyettesítő szavatok? Kellene ötlet, hogy a legcifrább káromkodásaimat is ki tudjam váltani valami kellően nevetségessel, először azokra átszokva, majd lehetőleg teljesen elhagyva azokat.


2020. ápr. 17. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden "közelgö" káromkodásnál tegyél egy perselybe egy 100-ast. Amikor kéregetnek töled az utcán akkor azt add nekik oda! Rájössz, hogy nem is vagy olyan "temperamentumos".
2020. ápr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Talán ez egy picit hosszabb folyamat, mert a káromkodás valahol azt jelzi hogy az ember nem tudja uralni az indulatait. Sajnos belülről ismerem a helyzetet, akkor könnyebb ha le tudod vezetni valamivel a feszültséget, akár mozgással bár most ez nem annyira könnyű. Hatalmas odafigyelés kell az biztos, nincs valaki aki motiválhatna? Nekem az exem ha valami helyzet volt mondjuk az utcán és már mondtam volna a magamét nyilván ez akkor működött ha együtt voltunk akár kint akár odahaza akkor csak odajött, átölelt és megkérdezte hogy hol van az a pasi akibe ő beleszeretett.. Utána égtem magam előtt mint a csuda... Az is számíthat hogy a családban barátok között mennyire elfogadott ez mert ha igen akkor ők szintén támogatnak ebben. Bocsánat hogy konkrétumot keveset tudok mondani de nyilván nem ismerlek.
2020. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se helyette kéne vmi mást mondanod, hanem valamiféle indulatkezeési, önfegyelem növelő tréninget keresni...
2020. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasnivaló:

[link]

2020. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Volt egy ismerősöm, aki eléggé heves vérmérsékletű tudott lenni. Ő az "Isten haragja" szót használta sűrűn, ez nekem nagyon tetszett:).
2020. ápr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!