Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 20 fős társaságnak mutattak...

20 fős társaságnak mutattak be. Jól tettem hogy köszöntem de nem külön-külön?

Figyelt kérdés

Kórházban voltam egy hónapig. Egy 65 év körüli bácsival összebarátkoztunk, sokat beszélgettünk. Én 24 vagyok.

Jöttek hozzá a rokonok, 20 ember! Azt mondta be akar nekik mutatni. Odavitt a társaság elé ahol a 16 évestől 70 évesig minden volt és annyit mondott itt a kisbarátom a Lacika akiről meséltem nektek. Én annyit mondtam eléggé zavarban, hogy “Jó napot kívánok (itt az idősebbekre néztem), sziasztok (itt a fiatalabbakra) Xyz László vagyok.

Aztán nem kérdezett senki semmit, elég kínos volt és mondtam hogy visszamegyek a szobába ha nem baj.

Jól csináltam? Nem voltam illetlen?


2020. febr. 17. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál illetlen, jól csináltad. Akkor lett volna értelme külön bemutatkozni, ha utána is tartanátok a kapcsolatot. Pld. új munkahely, párkapcsolatban a családtagok..
2020. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Jól tetted. Kérdezni nem fognak feltétlenül valamit, egy pár fős társaságba csöppenve már beindul a beszélgetés, de így nem. Viszont egyből azért ne szaladj el legközelebb, egy kicsit várd ki a pillanatot.
2020. febr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Te nem követtél el hibát. A rokonok talán.

Mivel te nekik egy vadidegen voltál, akivel nem akartak megismerkedni, csak rájuk erőszakoltak, ezért érthető is valamennyire. Viszont mivel a beteg hozzátartozójukat szórakoztattad (gyakorlatilag) hosszabb időn át, ezért kijárt volna a baráti bánásmód, legalább a feleségnek, vagy egyéb közeli rokonnak illett volna feltenni 1-2 általános kérdést, hogy hogy érzed magad, mikor engednek el, mivel foglalkozol.

Persze, ilyen esetben se érdekelte volna az illetőt egy idegen válasza, de az illem ezt kívánta volna tőlük, hogy ha egy beteg rokon odahoz valakit, akkor az iránt érdeklődést mutassanak.

Ugyanúgy, mint ha egy kisgyerek vendégségben odahozza a macskáját, akkor illik megsimogatni (a macskát), meg megdicsérni, hogy milyen szép. :)

2020. febr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!