Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kínos ha olyan embereknek...

Kínos ha olyan embereknek köszönök akik nem is emlékeznek rám vagy csak le se tojnak?

Figyelt kérdés

A barátnőm ült le velem beszélgetni ezzel kapcsolatban. Azt mondta rossz nézni ahogy rendes ember létemre megalázom mindig magamat. Már neki fáj. Például pénteken ráköszöntem a srácra akitől 6 évvel ezelőtt 3 évig béreltünk lakást. Akkoriban minden hónapban jött hozzánk a pénzért, sokat beszéltünk, haverkodtunk. Elválni is úgy váltunk el, hogy majd sörözzünk egyszer valamikor. A feleségével volt, én udvariasan odaköszöntem, hogy sziasztok. Reakció nem volt, csak néztek, a srác el is fordította a fejét. Vagy sok régi munkatárs ugyanígy nem köszön vissza nekem akikkel évekig együtt dolgoztam. Pedig külsőre nem változtam semmit, még ruhákat is kb ugyanazokat hordom.

A barátnőm szerint lenéznek engem, ennyi az oka. Mert 30 évesen nem jutottam oda ahova kellene egzisztenciában. Én szivesen köszönök amúgy, nem zavar a dolog, nem akarok bunkó lenni. Viszont a barátnőmet rendkívül zavarja a helyzet, még kiabált is velem “minek köszöngetsz állandóan mindenkinek? Teljesen hülyének néznek!”

Szerinte az a normális hogy egy volt munkatárs már nem is emlékszik arra kikkel dolgozott, mert az a kapcsolat addig tartott. Én meg nem tudok nem köszönni olyanoknak akikkel együtt söröztünk, sportoltunk hónapokig, évekig.

Nem gondolom, hogy bunkók lennének amúgy, lehet hogy az én fejemben van a baj és túl sokat várok másoktól és elképzelhető, hogy tényleg a régi embereket szelektálja egy normális ember agya.


2020. febr. 17. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Pedig bunkók, legközelebb te sem köszönsz, mást nem tudsz tenni.
2020. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Így volt ezzel a kékszakállú Wágner is, mindig sérelmezte, hogy a legkedvesebb öreg sztrovacsekek nem akartak emlékezni rá, hogy milyen szép napokat töltöttek együtt a sumbavai fegyenctelepen.
2020. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Elég bunkók. Ha valaki köszön, annak illik visszaköszönni, akkor is, ha hirtelen nem tudja az ember, hogy honnan ismeri. Nekem is van ilyen, hogy köszön valaki, nem tudom, hogy honnan ismerem, visszaköszönök, aztán később van, amikor eszembe jut, hogy ki is volt az.

Ha valaki nem köszön vissza, akkor annak legközelebb te se köszönj. Szerintem ilyen egyszerű.

Vagy várd meg, hogy a régi ismerős köszön-e neked. Ha nem, akkor nem. Ha igen, akkor köszönj vissza.

De tényleg nem kell mindenkinek köszöngetni, ha tudod, hogy milyenek.

2020. febr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!