Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Okoskarkötőt melyik oldalon...

Okoskarkötőt melyik oldalon szokták hordani?

Figyelt kérdés

2019. dec. 27. 11:16
1 2 3
 21/28 Andizsuzsi ***** válasza:

"Naponta felhúztam"


Nem ezt kérdeztem:) A régi órák nem voltak vízállóak, a legtöbben éjszakára letettük. Én reggel húztam fel, mielőtt felraktam. Az érdekel, ki szokta úgy felhúzni, hogy rajta volt a karján.

2019. dec. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 TappancsMancs ***** válasza:
Biztos van aki a karján húzza fel, elég nyilvánvaló.. Miért fontos ez? Láthatóan valamire ki akarsz lyukadni és biztos másokat is érdekel... jöhet.
2019. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 TappancsMancs ***** válasza:

Visszatérve a kérdésre, szerintem ez a régi szokás mostanában változik és az okos karkötők és órák már nem gátolják annyira a jobbkézen hordást, mert hát nincs is rajtuk felhúzó.


Van aki még a felhúzósat is jobb kézen hordja. Ha neki úgy jó...? Szerintem már az se feltűnő annyira.

2019. dec. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
77%

Nekem is volt már mechanikus és automata valamint quarz is!

Hordtam már bal és jobb kézen is minden fajtát :)

Én úgy tudom és gondolom: azon a kézen hordja az ember az óráját amelyiken csak akarja :)

Viszont én is úgy tudom a jobbkezesek miatt hordjuk inkább bal kézen, mert egyrészt jobb kézzel tudták felhúzni ha a kezén van és persze beállítani is a pontos időre...valamint azért, mert a jobb kézzel végzett munka óra nélkül jobb :)

(a gyűrűkhöz annyit, hogy erről úgy tudom másik kézen hordják a mégy csak eljegyzettek mint a már házasok)

2019. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Két időszak is volt az évtizedek során, hogy jobb kézen hordtam pár hónapig az órát, különféle okok miatt. Mindkét alkalommal az vetett véget a dolognak, hogy úgy végigkarcoltam a számlapot munka közben, hogy új órát kellett venni. Jobbkezesként minden bonyolult és nehéz munkát jobbal végzek, pl. ha szűk helyre kell benyúlni és ott csinálni valamit.
2020. jan. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Andizsuzsi ***** válasza:

"Láthatóan valamire ki akarsz lyukadni és biztos másokat is érdekel.."


Arra, amit kérdeztem. Szerintem a felhúzhatóságnak nem sok köze volt a korona helyéhez, mivel nem hordták folyamatosan, és a kézhez simuló órán elég nehéz is volt megfogni emlékeim szerint. De ezzel nem vitatkozni akarok, csak beszélgetni róla, ezért kérdeztem, hogy aki hordta, hogyan szokta.

2020. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

Mindig az ügyetlenebbik kézen.

Ha te jobb kezes vagy, akkor a bal kezeden, ha bal kezes vagy a jobb kezeden kell hordani! :)

2020. jan. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

"kell" :)

...inkább érdemes az ügyetlenebb kézen hordani :)

2020. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!